Publicitate

L'OPTIQUE MONIQUE S.R.L.

CUI: 37261846 J2017001190230 SRL Ilfov, Comuna Glina
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37261846
Cod înmatriculare J2017001190230
EUID ROONRC.J2017001190230
Data înmatriculării 2017-03-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Comuna Glina, LIBERTATII, 90, 77105, camera 1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Comuna Glina
Stradă: LIBERTATII
Număr: 90
Cod poștal: 77105
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1.910 RON 0 RON 1.910 RON −1.838 RON 3.748 RON 1.710 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1.910 RON 0 RON 1.910 RON −1.838 RON 3.748 RON 1.710 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 113.414 RON 114.195 RON 72.245 RON 39.448 RON 41.950 RON 49.889 RON 2.912 RON 46.977 RON 37.610 RON 12.279 RON 18.103 RON 4.000 RON 0 RON 0 RON 0
2022 106.772 RON 106.777 RON 71.181 RON 32.939 RON 35.596 RON 53.748 RON 11.182 RON 42.566 RON 33.179 RON 20.670 RON 25.037 RON 4.001 RON 0 RON 101 RON 1
2023 150.435 RON 150.435 RON 137.968 RON 11.188 RON 12.467 RON 63.581 RON 9.551 RON 54.030 RON 44.367 RON 19.214 RON 31.852 RON 5.291 RON 0 RON 0 RON 1
2024 236.087 RON 236.087 RON 229.757 RON 4.323 RON 6.330 RON 118.215 RON 31.413 RON 86.802 RON 48.690 RON 69.525 RON 59.428 RON 12.870 RON 0 RON 0 RON 1
2025 296.467 RON 296.609 RON 231.911 RON 61.940 RON 64.698 RON 139.111 RON 25.499 RON 113.612 RON 62.180 RON 76.931 RON 73.714 RON 4.000 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

GEORGESCU CONSTANȚA MONICA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 29 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
296,5 K RON
Rezultat Net 2025
61,9 K RON
Total Active 2025
139,1 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 113,4 K RON 106,8 K RON 150,4 K RON 236,1 K RON 296,5 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 114,2 K RON 106,8 K RON 150,4 K RON 236,1 K RON 296,6 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 0 RON 72,2 K RON 71,2 K RON 138,0 K RON 229,8 K RON 231,9 K RON
Rezultat net 0 RON 0 RON 39,4 K RON 32,9 K RON 11,2 K RON 4,3 K RON 61,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 328,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,48 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,52 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,47 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,81 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate25,5 K RON (18.3%)
Active circulante113,6 K RON (81.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri73,7 K RON
Creanțe4,0 K RON
Numerar35,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,02
Durata stocaj (zile) 91
Rotație creanțe (ori/an) 74,12
Durata încasare (zile) 5

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
21,8%
Marjă netă
20,9%
ROA
44,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 3,7 K RON 1,9 K RON 196,2%
2020 3,7 K RON 1,9 K RON 196,2%
2021 12,3 K RON 49,9 K RON 24,6%
2022 20,7 K RON 53,7 K RON 38,5%
2023 19,2 K RON 63,6 K RON 30,2%
2024 69,5 K RON 118,2 K RON 58,8%
2025 76,9 K RON 139,1 K RON 55,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 113,4 K RON 106,8 K RON 150,4 K RON 236,1 K RON 296,5 K RON ▲ 25,6%
Rezultat net 0 RON 0 RON 39,4 K RON 32,9 K RON 11,2 K RON 4,3 K RON 61,9 K RON ▲ 1.332,8%
Total active 1,9 K RON 1,9 K RON 49,9 K RON 53,7 K RON 63,6 K RON 118,2 K RON 139,1 K RON ▲ 17,7%
Capitaluri proprii −1,8 K RON −1,8 K RON 37,6 K RON 33,2 K RON 44,4 K RON 48,7 K RON 62,2 K RON ▲ 27,7%
Datorii totale 3,7 K RON 3,7 K RON 12,3 K RON 20,7 K RON 19,2 K RON 69,5 K RON 76,9 K RON ▲ 10,7%
Lichiditate curentă 0,51 0,51 3,83 2,06 2,81 1,25 1,48 ▲ 18,3%
Marjă netă (%) 34,78 30,85 7,44 1,83 20,89 ▲ 1.041,5%
Scor bonitate 27 35 95 80 90 62 85 ▲ 37,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (61,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 328,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate