VRMOD SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Oradea, IULIU MANIU, 7, 2, 410104
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 186.125 RON | 186.125 RON | 48.990 RON | 135.311 RON | 137.135 RON | 63.028 RON | 6.457 RON | 56.571 RON | 52.367 RON | 10.661 RON | 1.734 RON | 49.925 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 199.096 RON | 199.096 RON | 63.058 RON | 118.305 RON | 136.038 RON | 53.750 RON | 0 RON | 53.750 RON | 31.153 RON | 22.597 RON | 0 RON | 49.148 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 2611 Fabricarea componentelor electronice
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7420 Activități fotografice
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Raport Economico-Financiar
2023–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 186,1 K RON | 199,1 K RON |
| Venituri totale | 186,1 K RON | 199,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 49,0 K RON | 63,1 K RON |
| Rezultat net | 135,3 K RON | 118,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 212,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,38 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,38 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,20 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,05 |
| Durata încasare (zile) | 90 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 10,7 K RON | 63,0 K RON | 16,9% |
| 2024 | 22,6 K RON | 53,8 K RON | 42,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 186,1 K RON | 199,1 K RON | ▲ 7,0% |
| Rezultat net | 135,3 K RON | 118,3 K RON | ▼ 12,6% |
| Total active | 63,0 K RON | 53,8 K RON | ▼ 14,7% |
| Capitaluri proprii | 52,4 K RON | 31,2 K RON | ▼ 40,5% |
| Datorii totale | 10,7 K RON | 22,6 K RON | ▲ 112,0% |
| Lichiditate curentă | 5,31 | 2,38 | ▼ 55,2% |
| Marjă netă (%) | 72,70 | 59,42 | ▼ 18,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (118,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 212,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.