Publicitate

MICADI GAZ SRL

CUI: 38420125 J2017001202065 SRL Bistriţa-Năsăud, Sat Livezile, Comuna Livezile
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38420125
Cod înmatriculare J2017001202065
EUID ROONRC.J2017001202065
Data înmatriculării 2017-10-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bistriţa-Năsăud, Sat Livezile, Comuna Livezile, 184, 427120

Țară: România
Localitate: Sat Livezile, Comuna Livezile
Număr: 184
Cod poștal: 427120

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 292.067 RON 292.067 RON 281.056 RON 8.090 RON 11.011 RON 329.885 RON 215.168 RON 114.717 RON 136.146 RON 193.739 RON 36.253 RON 77.615 RON 0 RON 0 RON 2
2024 298.485 RON 298.485 RON 283.717 RON 11.783 RON 14.768 RON 359.209 RON 212.805 RON 146.404 RON 147.929 RON 211.280 RON 57.916 RON 74.116 RON 0 RON 0 RON 2
2025 391.193 RON 391.193 RON 381.966 RON 3.820 RON 9.227 RON 261.743 RON 210.442 RON 51.301 RON 151.749 RON 109.994 RON 32.955 RON 11.346 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

POMANA ADRIAN GABRIEL
administrator si reprezentant
Bistriţa-Năsăud, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Bistriţa-Năsăud, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 128 companii din județul Bistriţa-Năsăud. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.47) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
391,2 K RON
Rezultat Net 2025
3,8 K RON
Total Active 2025
261,7 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 292,1 K RON 298,5 K RON 391,2 K RON
Venituri totale 292,1 K RON 298,5 K RON 391,2 K RON
Cheltuieli totale 281,1 K RON 283,7 K RON 382,0 K RON
Rezultat net 8,1 K RON 11,8 K RON 3,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 426,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,47 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,17 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,38 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate210,4 K RON (80.4%)
Active circulante51,3 K RON (19.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri33,0 K RON
Creanțe11,3 K RON
Numerar7,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 11,87
Durata stocaj (zile) 31
Rotație creanțe (ori/an) 34,48
Durata încasare (zile) 11

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,4%
Marjă netă
1,0%
ROA
1,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 193,7 K RON 329,9 K RON 58,7%
2024 211,3 K RON 359,2 K RON 58,8%
2025 110,0 K RON 261,7 K RON 42,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 292,1 K RON 298,5 K RON 391,2 K RON ▲ 31,1%
Rezultat net 8,1 K RON 11,8 K RON 3,8 K RON ▼ 67,6%
Total active 329,9 K RON 359,2 K RON 261,7 K RON ▼ 27,1%
Capitaluri proprii 136,1 K RON 147,9 K RON 151,7 K RON ▲ 2,6%
Datorii totale 193,7 K RON 211,3 K RON 110,0 K RON ▼ 47,9%
Lichiditate curentă 0,59 0,69 0,47 ▼ 32,7%
Marjă netă (%) 2,77 3,95 0,98 ▼ 75,2%
Scor bonitate 55 63 55 ▼ 12,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 426,4 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate