Publicitate

EXCELFIN SRL

CUI: 37071604 J2017001849400 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37071604
Cod înmatriculare J2017001849400
EUID ROONRC.J2017001849400
Data înmatriculării 2017-02-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2024) 5 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, LEAOTA, 6, 61476, 6, PARTER, CAMERA 5

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: LEAOTA
Număr: 6
Cod poștal: 61476
Completare adresă: PARTER, CAMERA 5

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 281.670 RON 282.995 RON 75.015 RON 205.207 RON 207.980 RON 210.880 RON 0 RON 210.880 RON 205.447 RON 5.433 RON 0 RON 164.867 RON 0 RON 0 RON 1
2024 292.210 RON 293.459 RON 279.641 RON 11.463 RON 13.818 RON 40.225 RON 0 RON 40.225 RON 11.704 RON 28.521 RON 0 RON 24.469 RON 0 RON 0 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

PREDESCU MONICA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
292,2 K RON
Rezultat Net 2024
11,5 K RON
Total Active 2024
40,2 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 281,7 K RON 292,2 K RON
Venituri totale 283,0 K RON 293,5 K RON
Cheltuieli totale 75,0 K RON 279,6 K RON
Rezultat net 205,2 K RON 11,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 302,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,41 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,41 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,55 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,41 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante40,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe24,5 K RON
Numerar15,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 11,94
Durata încasare (zile) 31

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,7%
Marjă netă
3,9%
ROA
28,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 5,4 K RON 210,9 K RON 2,6%
2024 28,5 K RON 40,2 K RON 70,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 281,7 K RON 292,2 K RON ▲ 3,7%
Rezultat net 205,2 K RON 11,5 K RON ▼ 94,4%
Total active 210,9 K RON 40,2 K RON ▼ 80,9%
Capitaluri proprii 205,4 K RON 11,7 K RON ▼ 94,3%
Datorii totale 5,4 K RON 28,5 K RON ▲ 425,0%
Lichiditate curentă 38,81 1,41 ▼ 96,4%
Marjă netă (%) 72,85 3,92 ▼ 94,6%
Scor bonitate 87 57 ▼ 34,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (11,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 302,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate