Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FREEZE PHOTO SRL
Date generale
Adresă
România, Braşov, Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Brașovului, 23, 2, 2, 12, 505400, Biroul Nr.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 120.805 RON | 121.609 RON | 73.684 RON | 46.891 RON | 47.925 RON | 110.514 RON | 30.910 RON | 79.604 RON | 103.307 RON | 7.207 RON | 0 RON | 1.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 110.647 RON | 110.647 RON | 91.727 RON | 17.868 RON | 18.920 RON | 41.480 RON | 32.868 RON | 8.612 RON | 36.549 RON | 5.376 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 445 RON | 1 |
| 2025 | 167.203 RON | 167.204 RON | 44.377 RON | 103.282 RON | 122.827 RON | 115.130 RON | 57.405 RON | 57.725 RON | 103.522 RON | 11.839 RON | 0 RON | 55.139 RON | 0 RON | 231 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 8292 Activități de ambalare
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 179 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 120,8 K RON | 110,6 K RON | 167,2 K RON |
| Venituri totale | 121,6 K RON | 110,6 K RON | 167,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 73,7 K RON | 91,7 K RON | 44,4 K RON |
| Rezultat net | 46,9 K RON | 17,9 K RON | 103,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 179,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,88 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,88 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,22 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 9,72 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,03 |
| Durata încasare (zile) | 120 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 7,2 K RON | 110,5 K RON | 6,5% |
| 2024 | 5,4 K RON | 41,5 K RON | 13,0% |
| 2025 | 11,8 K RON | 115,1 K RON | 10,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 120,8 K RON | 110,6 K RON | 167,2 K RON | ▲ 51,1% |
| Rezultat net | 46,9 K RON | 17,9 K RON | 103,3 K RON | ▲ 478,0% |
| Total active | 110,5 K RON | 41,5 K RON | 115,1 K RON | ▲ 177,6% |
| Capitaluri proprii | 103,3 K RON | 36,5 K RON | 103,5 K RON | ▲ 183,2% |
| Datorii totale | 7,2 K RON | 5,4 K RON | 11,8 K RON | ▲ 120,2% |
| Lichiditate curentă | 11,05 | 1,60 | 4,88 | ▲ 204,4% |
| Marjă netă (%) | 38,82 | 16,15 | 61,77 | ▲ 282,5% |
| Scor bonitate | 87 | 75 | 100 | ▲ 33,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (103,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.88), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 179,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.