Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GESTO ATU SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, PROCLAMAŢIA DE LA TIMIŞOARA, 5, 300054, CORP DE CLĂDIRE A, ET. M, AP. MANSARDĂ, BIROUL B3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 243.933 RON | 379.509 RON | 303.205 RON | 74.078 RON | 76.304 RON | 42.002 RON | 0 RON | 42.002 RON | 25.121 RON | 16.881 RON | 0 RON | 12.596 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 259.444 RON | 259.444 RON | 204.610 RON | 52.689 RON | 54.834 RON | 85.281 RON | 0 RON | 85.281 RON | 52.930 RON | 32.351 RON | 0 RON | 74.503 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 226.471 RON | 226.471 RON | 201.832 RON | 23.059 RON | 24.639 RON | 74.129 RON | 0 RON | 74.129 RON | 23.357 RON | 50.772 RON | 0 RON | 2.273 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 418.201 RON | 423.710 RON | 344.941 RON | 75.926 RON | 78.769 RON | 120.210 RON | 0 RON | 120.210 RON | 76.283 RON | 43.927 RON | 0 RON | 108.450 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 553.380 RON | 560.763 RON | 499.334 RON | 57.293 RON | 61.429 RON | 130.245 RON | 0 RON | 130.245 RON | 57.651 RON | 72.594 RON | 0 RON | 116.148 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 1.522.548 RON | 1.522.663 RON | 1.191.265 RON | 292.573 RON | 331.398 RON | 440.303 RON | 3.325 RON | 436.978 RON | 293.224 RON | 147.079 RON | 0 RON | 263.828 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.242.505 RON | 1.242.520 RON | 586.907 RON | 620.202 RON | 655.613 RON | 740.917 RON | 1.225 RON | 739.692 RON | 620.656 RON | 116.023 RON | 0 RON | 729.972 RON | 4.238 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 1,111 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 243,9 K RON | 259,4 K RON | 226,5 K RON | 418,2 K RON | 553,4 K RON | 1,52 M RON | 1,24 M RON |
| Venituri totale | 379,5 K RON | 259,4 K RON | 226,5 K RON | 423,7 K RON | 560,8 K RON | 1,52 M RON | 1,24 M RON |
| Cheltuieli totale | 303,2 K RON | 204,6 K RON | 201,8 K RON | 344,9 K RON | 499,3 K RON | 1,19 M RON | 586,9 K RON |
| Rezultat net | 74,1 K RON | 52,7 K RON | 23,1 K RON | 75,9 K RON | 57,3 K RON | 292,6 K RON | 620,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,47 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,38 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,38 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 6,39 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,70 |
| Durata încasare (zile) | 214 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 16,9 K RON | 42,0 K RON | 40,2% |
| 2020 | 32,4 K RON | 85,3 K RON | 37,9% |
| 2021 | 50,8 K RON | 74,1 K RON | 68,5% |
| 2022 | 43,9 K RON | 120,2 K RON | 36,5% |
| 2023 | 72,6 K RON | 130,2 K RON | 55,7% |
| 2024 | 147,1 K RON | 440,3 K RON | 33,4% |
| 2025 | 116,0 K RON | 740,9 K RON | 15,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 243,9 K RON | 259,4 K RON | 226,5 K RON | 418,2 K RON | 553,4 K RON | 1,52 M RON | 1,24 M RON | ▼ 18,4% |
| Rezultat net | 74,1 K RON | 52,7 K RON | 23,1 K RON | 75,9 K RON | 57,3 K RON | 292,6 K RON | 620,2 K RON | ▲ 112,0% |
| Total active | 42,0 K RON | 85,3 K RON | 74,1 K RON | 120,2 K RON | 130,2 K RON | 440,3 K RON | 740,9 K RON | ▲ 68,3% |
| Capitaluri proprii | 25,1 K RON | 52,9 K RON | 23,4 K RON | 76,3 K RON | 57,7 K RON | 293,2 K RON | 620,7 K RON | ▲ 111,7% |
| Datorii totale | 16,9 K RON | 32,4 K RON | 50,8 K RON | 43,9 K RON | 72,6 K RON | 147,1 K RON | 116,0 K RON | ▼ 21,1% |
| Lichiditate curentă | 2,49 | 2,64 | 1,46 | 2,74 | 1,79 | 2,97 | 6,38 | ▲ 114,6% |
| Marjă netă (%) | 30,37 | 20,31 | 10,18 | 18,16 | 10,35 | 19,22 | 49,92 | ▲ 159,7% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 65 | 100 | 77 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (620,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,47 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.