CRIS ASCENSOARE TEHNIC SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Nojorid, Comuna Nojorid, Calea Leşului, 95, 417345
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 248.095 RON | 248.095 RON | 156.972 RON | 89.014 RON | 91.123 RON | 442.551 RON | 0 RON | 442.551 RON | 279.893 RON | 162.658 RON | 0 RON | 407.409 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 253.549 RON | 253.549 RON | 200.116 RON | 45.072 RON | 53.433 RON | 510.933 RON | 0 RON | 510.933 RON | 322.239 RON | 188.925 RON | 9.122 RON | 471.744 RON | 0 RON | 231 RON | 2 |
| 2025 | 279.449 RON | 294.707 RON | 160.698 RON | 111.243 RON | 134.009 RON | 542.315 RON | 15.400 RON | 526.915 RON | 239.815 RON | 302.587 RON | 9.202 RON | 468.059 RON | 0 RON | 87 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3320 — Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Top format din 47 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 248,1 K RON | 253,5 K RON | 279,4 K RON |
| Venituri totale | 248,1 K RON | 253,5 K RON | 294,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 157,0 K RON | 200,1 K RON | 160,7 K RON |
| Rezultat net | 89,0 K RON | 45,1 K RON | 111,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 291,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,74 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,71 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,16 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,79 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 30,37 |
| Durata stocaj (zile) | 12 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,60 |
| Durata încasare (zile) | 611 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 162,7 K RON | 442,6 K RON | 36,8% |
| 2024 | 188,9 K RON | 510,9 K RON | 37,0% |
| 2025 | 302,6 K RON | 542,3 K RON | 55,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 248,1 K RON | 253,5 K RON | 279,4 K RON | ▲ 10,2% |
| Rezultat net | 89,0 K RON | 45,1 K RON | 111,2 K RON | ▲ 146,8% |
| Total active | 442,6 K RON | 510,9 K RON | 542,3 K RON | ▲ 6,1% |
| Capitaluri proprii | 279,9 K RON | 322,2 K RON | 239,8 K RON | ▼ 25,6% |
| Datorii totale | 162,7 K RON | 188,9 K RON | 302,6 K RON | ▲ 60,2% |
| Lichiditate curentă | 2,72 | 2,70 | 1,74 | ▼ 35,6% |
| Marjă netă (%) | 35,88 | 17,78 | 39,81 | ▲ 123,9% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 85 | ▲ 6,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (111,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 291,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.