LAL GO TRANSPORT SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Oradea, ROGERIUS, 10, E2, 44, 410372
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2.392.333 RON | 2.416.288 RON | 2.322.108 RON | 70.697 RON | 94.180 RON | 1.703.972 RON | 1.323.154 RON | 380.818 RON | 363.855 RON | 1.340.117 RON | 0 RON | 67.999 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 3.671.112 RON | 3.674.692 RON | 3.592.472 RON | 68.331 RON | 82.220 RON | 2.100.173 RON | 1.520.072 RON | 580.101 RON | 432.186 RON | 1.667.987 RON | 0 RON | 39.834 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2025 | 4.392.444 RON | 4.435.254 RON | 4.340.745 RON | 78.184 RON | 94.509 RON | 1.692.296 RON | 971.906 RON | 720.390 RON | 510.370 RON | 1.181.926 RON | 0 RON | 145.389 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,731 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.61) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,39 M RON | 3,67 M RON | 4,39 M RON |
| Venituri totale | 2,42 M RON | 3,67 M RON | 4,44 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,32 M RON | 3,59 M RON | 4,34 M RON |
| Rezultat net | 70,7 K RON | 68,3 K RON | 78,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,49 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,61 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,61 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,49 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,43 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 30,21 |
| Durata încasare (zile) | 12 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,34 M RON | 1,70 M RON | 78,7% |
| 2024 | 1,67 M RON | 2,10 M RON | 79,4% |
| 2025 | 1,18 M RON | 1,69 M RON | 69,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,39 M RON | 3,67 M RON | 4,39 M RON | ▲ 19,6% |
| Rezultat net | 70,7 K RON | 68,3 K RON | 78,2 K RON | ▲ 14,4% |
| Total active | 1,70 M RON | 2,10 M RON | 1,69 M RON | ▼ 19,4% |
| Capitaluri proprii | 363,9 K RON | 432,2 K RON | 510,4 K RON | ▲ 18,1% |
| Datorii totale | 1,34 M RON | 1,67 M RON | 1,18 M RON | ▼ 29,1% |
| Lichiditate curentă | 0,28 | 0,35 | 0,61 | ▲ 75,2% |
| Marjă netă (%) | 2,96 | 1,86 | 1,78 | ▼ 4,3% |
| Scor bonitate | 45 | 53 | 68 | ▲ 28,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (78,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,49 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.