Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

GIROCOU LOGISTIC S.R.L.

CUI: 38582283 J2017003270084 SRL Braşov, Sat Vistea de Sus, Comuna Vistea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38582283
Cod înmatriculare J2017003270084
EUID ROONRC.J2017003270084
Data înmatriculării 2017-12-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Braşov, Sat Vistea de Sus, Comuna Vistea, VIŞTEA DE SUS, 88, 507256

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Sat Vistea de Sus, Comuna Vistea
Stradă: VIŞTEA DE SUS
Număr: 88
Cod poștal: 507256

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 971.637 RON 1.116.754 RON 1.189.570 RON −83.967 RON −72.816 RON 395.162 RON 191.442 RON 203.720 RON −173.192 RON 573.354 RON 71.876 RON 89.615 RON 0 RON 5.000 RON 3
2020 446.727 RON 567.605 RON 515.587 RON 47.782 RON 52.018 RON 264.468 RON 93.875 RON 170.593 RON −125.410 RON 394.878 RON 64.990 RON 80.248 RON 0 RON 5.000 RON 2
2021 402.351 RON 408.332 RON 356.919 RON 47.330 RON 51.413 RON 255.601 RON 90.549 RON 165.052 RON −78.080 RON 338.681 RON 71.947 RON 66.152 RON 0 RON 5.000 RON 2
2022 268.880 RON 310.288 RON 273.824 RON 33.361 RON 36.464 RON 282.895 RON 61.995 RON 220.900 RON −44.720 RON 332.615 RON 47.890 RON 160.255 RON 0 RON 5.000 RON 1
2023 1.162.430 RON 1.163.663 RON 810.071 RON 342.189 RON 353.592 RON 515.867 RON 220.181 RON 295.686 RON 297.469 RON 234.448 RON 45.814 RON 162.082 RON 0 RON 16.050 RON 3
2024 1.422.600 RON 1.433.109 RON 1.232.536 RON 163.956 RON 200.573 RON 932.358 RON 647.900 RON 284.458 RON 461.426 RON 503.762 RON 44.298 RON 213.565 RON 0 RON 32.830 RON 3
2025 1.285.121 RON 1.379.056 RON 1.309.248 RON 54.909 RON 69.808 RON 1.129.184 RON 752.976 RON 376.208 RON 516.335 RON 675.282 RON 82.349 RON 286.612 RON 0 RON 62.433 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

UNTILĂ CORINA
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,058 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.56) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,29 M RON
Rezultat Net 2025
54,9 K RON
Total Active 2025
1,13 M RON
Scor Bonitate
48/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 48/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 971,6 K RON 446,7 K RON 402,4 K RON 268,9 K RON 1,16 M RON 1,42 M RON 1,29 M RON
Venituri totale 1,12 M RON 567,6 K RON 408,3 K RON 310,3 K RON 1,16 M RON 1,43 M RON 1,38 M RON
Cheltuieli totale 1,19 M RON 515,6 K RON 356,9 K RON 273,8 K RON 810,1 K RON 1,23 M RON 1,31 M RON
Rezultat net −84,0 K RON 47,8 K RON 47,3 K RON 33,4 K RON 342,2 K RON 164,0 K RON 54,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,37 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,56 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,44 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,67 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate753,0 K RON (66.7%)
Active circulante376,2 K RON (33.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri82,3 K RON
Creanțe286,6 K RON
Numerar7,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 15,61
Durata stocaj (zile) 23
Rotație creanțe (ori/an) 4,48
Durata încasare (zile) 81

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,4%
Marjă netă
4,3%
ROA
4,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 573,4 K RON 395,2 K RON 145,1%
2020 394,9 K RON 264,5 K RON 149,3%
2021 338,7 K RON 255,6 K RON 132,5%
2022 332,6 K RON 282,9 K RON 117,6%
2023 234,4 K RON 515,9 K RON 45,5%
2024 503,8 K RON 932,4 K RON 54,0%
2025 675,3 K RON 1,13 M RON 59,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

48
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 971,6 K RON 446,7 K RON 402,4 K RON 268,9 K RON 1,16 M RON 1,42 M RON 1,29 M RON ▼ 9,7%
Rezultat net −84,0 K RON 47,8 K RON 47,3 K RON 33,4 K RON 342,2 K RON 164,0 K RON 54,9 K RON ▼ 66,5%
Total active 395,2 K RON 264,5 K RON 255,6 K RON 282,9 K RON 515,9 K RON 932,4 K RON 1,13 M RON ▲ 21,1%
Capitaluri proprii −173,2 K RON −125,4 K RON −78,1 K RON −44,7 K RON 297,5 K RON 461,4 K RON 516,3 K RON ▲ 11,9%
Datorii totale 573,4 K RON 394,9 K RON 338,7 K RON 332,6 K RON 234,4 K RON 503,8 K RON 675,3 K RON ▲ 34,0%
Lichiditate curentă 0,36 0,43 0,49 0,66 1,26 0,56 0,56 ▼ 1,3%
Marjă netă (%) -8,64 10,70 11,76 12,41 29,44 11,53 4,27 ▼ 63,0%
Scor bonitate 19 50 42 47 90 65 48 ▼ 26,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (54,9 K RON).
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,37 M RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Scor de bonitate scăzut (48/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.