COFETĂRIA DE ACASĂ S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Dancu, Comuna Holboca, DASCĂLILOR, 10, F3, C, 4, 18, 707252, camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 995.993 RON | 1.389.077 RON | 1.277.544 RON | 103.430 RON | 111.533 RON | 431.162 RON | 42.873 RON | 388.289 RON | 316.131 RON | 115.031 RON | 81.063 RON | 43.302 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 1.160.450 RON | 1.535.673 RON | 1.416.167 RON | 90.993 RON | 119.506 RON | 297.589 RON | 31.215 RON | 266.374 RON | 157.124 RON | 140.465 RON | 13.957 RON | 19.724 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2025 | 1.047.419 RON | 1.457.404 RON | 1.243.140 RON | 186.697 RON | 214.264 RON | 289.752 RON | 37.097 RON | 252.655 RON | 193.821 RON | 95.931 RON | 26.236 RON | 195.569 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4675 Comerţ cu ridicata al produselor chimice
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Top format din 233 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 996,0 K RON | 1,16 M RON | 1,05 M RON |
| Venituri totale | 1,39 M RON | 1,54 M RON | 1,46 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,28 M RON | 1,42 M RON | 1,24 M RON |
| Rezultat net | 103,4 K RON | 91,0 K RON | 186,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,12 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,63 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,36 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,32 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,02 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 39,92 |
| Durata stocaj (zile) | 9 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,36 |
| Durata încasare (zile) | 68 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 115,0 K RON | 431,2 K RON | 26,7% |
| 2024 | 140,5 K RON | 297,6 K RON | 47,2% |
| 2025 | 95,9 K RON | 289,8 K RON | 33,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 996,0 K RON | 1,16 M RON | 1,05 M RON | ▼ 9,7% |
| Rezultat net | 103,4 K RON | 91,0 K RON | 186,7 K RON | ▲ 105,2% |
| Total active | 431,2 K RON | 297,6 K RON | 289,8 K RON | ▼ 2,6% |
| Capitaluri proprii | 316,1 K RON | 157,1 K RON | 193,8 K RON | ▲ 23,4% |
| Datorii totale | 115,0 K RON | 140,5 K RON | 95,9 K RON | ▼ 31,7% |
| Lichiditate curentă | 3,38 | 1,90 | 2,63 | ▲ 38,9% |
| Marjă netă (%) | 10,38 | 7,84 | 17,82 | ▲ 127,3% |
| Scor bonitate | 87 | 77 | 95 | ▲ 23,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (186,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.63), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,12 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.