Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
IZVOR COLLECTIVE SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, TRAIAN, 47, 8, 400046
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 8.856 RON | 15.256 RON | 23.356 RON | −8.558 RON | −8.100 RON | 17.885 RON | 2.329 RON | 15.556 RON | −28.587 RON | 46.472 RON | 0 RON | 15.256 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 5.753 RON | 10.853 RON | 5.087 RON | 5.440 RON | 5.766 RON | 11.561 RON | 2.926 RON | 8.635 RON | −23.147 RON | 34.708 RON | 0 RON | 1.298 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 7.038 RON | 7.038 RON | 5.923 RON | 995 RON | 1.115 RON | 9.855 RON | 860 RON | 8.995 RON | −21.952 RON | 31.807 RON | 0 RON | 9 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 5.588 RON | 18.888 RON | 1.131 RON | 17.099 RON | 17.757 RON | 14.214 RON | 0 RON | 14.214 RON | −4.853 RON | 19.067 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 18.838 RON | 18.838 RON | 1.858 RON | 16.181 RON | 16.980 RON | 30.213 RON | 0 RON | 30.213 RON | 11.328 RON | 19.050 RON | 5.723 RON | 3.375 RON | 0 RON | 165 RON | 0 |
| 2024 | 112.773 RON | 112.775 RON | 10.516 RON | 87.043 RON | 102.259 RON | 93.918 RON | 3.100 RON | 90.818 RON | 87.284 RON | 6.634 RON | 0 RON | 52.152 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 185.313 RON | 185.313 RON | 53.872 RON | 130.008 RON | 131.441 RON | 136.375 RON | 238 RON | 136.137 RON | 130.249 RON | 6.276 RON | 0 RON | 109.121 RON | 0 RON | 150 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 1,216 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,9 K RON | 5,8 K RON | 7,0 K RON | 5,6 K RON | 18,8 K RON | 112,8 K RON | 185,3 K RON |
| Venituri totale | 15,3 K RON | 10,9 K RON | 7,0 K RON | 18,9 K RON | 18,8 K RON | 112,8 K RON | 185,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 23,4 K RON | 5,1 K RON | 5,9 K RON | 1,1 K RON | 1,9 K RON | 10,5 K RON | 53,9 K RON |
| Rezultat net | −8,6 K RON | 5,4 K RON | 995 RON | 17,1 K RON | 16,2 K RON | 87,0 K RON | 130,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 157,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 21,69 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 21,69 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,30 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 21,73 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,70 |
| Durata încasare (zile) | 215 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 46,5 K RON | 17,9 K RON | 259,8% |
| 2020 | 34,7 K RON | 11,6 K RON | 300,2% |
| 2021 | 31,8 K RON | 9,9 K RON | 322,8% |
| 2022 | 19,1 K RON | 14,2 K RON | 134,1% |
| 2023 | 19,1 K RON | 30,2 K RON | 63,1% |
| 2024 | 6,6 K RON | 93,9 K RON | 7,1% |
| 2025 | 6,3 K RON | 136,4 K RON | 4,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,9 K RON | 5,8 K RON | 7,0 K RON | 5,6 K RON | 18,8 K RON | 112,8 K RON | 185,3 K RON | ▲ 64,3% |
| Rezultat net | −8,6 K RON | 5,4 K RON | 995 RON | 17,1 K RON | 16,2 K RON | 87,0 K RON | 130,0 K RON | ▲ 49,4% |
| Total active | 17,9 K RON | 11,6 K RON | 9,9 K RON | 14,2 K RON | 30,2 K RON | 93,9 K RON | 136,4 K RON | ▲ 45,2% |
| Capitaluri proprii | −28,6 K RON | −23,1 K RON | −22,0 K RON | −4,9 K RON | 11,3 K RON | 87,3 K RON | 130,2 K RON | ▲ 49,2% |
| Datorii totale | 46,5 K RON | 34,7 K RON | 31,8 K RON | 19,1 K RON | 19,1 K RON | 6,6 K RON | 6,3 K RON | ▼ 5,4% |
| Lichiditate curentă | 0,33 | 0,25 | 0,28 | 0,75 | 1,59 | 13,69 | 21,69 | ▲ 58,5% |
| Marjă netă (%) | -96,64 | 94,56 | 14,14 | 305,99 | 85,90 | 77,18 | 70,16 | ▼ 9,1% |
| Scor bonitate | 19 | 42 | 50 | 55 | 85 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (130,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (21.69), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.