Publicitate

DULCE HRĂNITOR SRL

CUI: 37921977 J2017004576129 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37921977
Cod înmatriculare J2017004576129
EUID ROONRC.J2017004576129
Data înmatriculării 2017-07-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, POET GRIGORE ALEXANDRESCU, 15, L2, 2, 21

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: POET GRIGORE ALEXANDRESCU
Număr: 15
Bloc: L2
Scară: 2
Apartament: 21

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 283.612 RON 317.812 RON 328.512 RON −13.537 RON −10.700 RON 143.373 RON 113.089 RON 30.284 RON −58.998 RON 97.566 RON 480 RON 6.893 RON 104.805 RON 0 RON 5
2020 312.713 RON 338.188 RON 273.746 RON 62.404 RON 64.442 RON 183.142 RON 99.327 RON 83.815 RON 3.406 RON 99.791 RON 13.241 RON 15.333 RON 79.945 RON 0 RON 4
2021 315.362 RON 337.619 RON 298.467 RON 36.928 RON 39.152 RON 282.243 RON 187.076 RON 95.167 RON 40.334 RON 189.543 RON 12.574 RON 5.129 RON 58.030 RON 5.664 RON 2
2022 379.438 RON 398.026 RON 394.621 RON 343 RON 3.405 RON 200.234 RON 143.664 RON 56.570 RON 40.677 RON 123.814 RON 15.769 RON 1.169 RON 40.031 RON 4.288 RON 3
2023 529.593 RON 540.739 RON 462.452 RON 72.990 RON 78.287 RON 254.232 RON 114.148 RON 140.084 RON 113.667 RON 113.597 RON 16.910 RON 12.230 RON 29.033 RON 2.065 RON 0
2024 529.941 RON 557.237 RON 522.472 RON 23.787 RON 34.765 RON 222.527 RON 78.408 RON 144.119 RON 137.454 RON 68.480 RON 74.106 RON 9.100 RON 18.036 RON 1.443 RON 2
2025 419.581 RON 499.132 RON 478.132 RON 10.775 RON 21.000 RON 351.792 RON 49.453 RON 302.339 RON 148.229 RON 197.863 RON 199.153 RON 74.078 RON 7.039 RON 1.339 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

KIRKOSA ARTHUR ZSOLT
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
KIRKOSA-SAVU VALENTINA-ANAMARIA
administrator
Timiş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 474 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
419,6 K RON
Rezultat Net 2025
10,8 K RON
Total Active 2025
351,8 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 283,6 K RON 312,7 K RON 315,4 K RON 379,4 K RON 529,6 K RON 529,9 K RON 419,6 K RON
Venituri totale 317,8 K RON 338,2 K RON 337,6 K RON 398,0 K RON 540,7 K RON 557,2 K RON 499,1 K RON
Cheltuieli totale 328,5 K RON 273,7 K RON 298,5 K RON 394,6 K RON 462,5 K RON 522,5 K RON 478,1 K RON
Rezultat net −13,5 K RON 62,4 K RON 36,9 K RON 343 RON 73,0 K RON 23,8 K RON 10,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 546,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,53 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,52 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,78 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate49,5 K RON (14.1%)
Active circulante302,3 K RON (85.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri199,2 K RON
Creanțe74,1 K RON
Numerar29,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,11
Durata stocaj (zile) 173
Rotație creanțe (ori/an) 5,66
Durata încasare (zile) 64

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,0%
Marjă netă
2,6%
ROA
3,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 97,6 K RON 143,4 K RON 68,1%
2020 99,8 K RON 183,1 K RON 54,5%
2021 189,5 K RON 282,2 K RON 67,2%
2022 123,8 K RON 200,2 K RON 61,8%
2023 113,6 K RON 254,2 K RON 44,7%
2024 68,5 K RON 222,5 K RON 30,8%
2025 197,9 K RON 351,8 K RON 56,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 283,6 K RON 312,7 K RON 315,4 K RON 379,4 K RON 529,6 K RON 529,9 K RON 419,6 K RON ▼ 20,8%
Rezultat net −13,5 K RON 62,4 K RON 36,9 K RON 343 RON 73,0 K RON 23,8 K RON 10,8 K RON ▼ 54,7%
Total active 143,4 K RON 183,1 K RON 282,2 K RON 200,2 K RON 254,2 K RON 222,5 K RON 351,8 K RON ▲ 58,1%
Capitaluri proprii −59,0 K RON 3,4 K RON 40,3 K RON 40,7 K RON 113,7 K RON 137,5 K RON 148,2 K RON ▲ 7,8%
Datorii totale 97,6 K RON 99,8 K RON 189,5 K RON 123,8 K RON 113,6 K RON 68,5 K RON 197,9 K RON ▲ 188,9%
Lichiditate curentă 0,31 0,84 0,50 0,46 1,23 2,10 1,53 ▼ 27,4%
Marjă netă (%) -4,77 19,96 11,71 0,09 13,78 4,49 2,57 ▼ 42,8%
Scor bonitate 19 66 53 45 85 77 60 ▼ 22,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 546,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate