Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TINA ORANGE SHOP SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Linia de Centură, 17, 77010, în cadrul Complexului ”China Town”, spațiul comercial nr. 589 situat în Hala A
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.087.527 RON | 1.105.991 RON | 829.421 RON | 265.606 RON | 276.570 RON | 1.089.543 RON | 17.529 RON | 1.072.014 RON | 305.532 RON | 787.796 RON | 898.754 RON | 132.665 RON | 0 RON | 3.785 RON | 2 |
| 2020 | 1.064.464 RON | 1.098.423 RON | 850.730 RON | 237.329 RON | 247.693 RON | 1.271.487 RON | 16.478 RON | 1.255.009 RON | 542.861 RON | 739.034 RON | 1.110.483 RON | 76.529 RON | 0 RON | 10.408 RON | 2 |
| 2021 | 1.339.548 RON | 1.368.058 RON | 866.939 RON | 487.579 RON | 501.119 RON | 1.430.230 RON | 4.048 RON | 1.426.182 RON | 1.030.440 RON | 421.463 RON | 1.155.592 RON | 61.609 RON | 0 RON | 21.673 RON | 3 |
| 2022 | 1.907.261 RON | 1.962.856 RON | 855.098 RON | 1.088.686 RON | 1.107.758 RON | 2.949.451 RON | 11.147 RON | 2.938.304 RON | 2.119.126 RON | 832.968 RON | 2.601.475 RON | 78.935 RON | 0 RON | 2.643 RON | 3 |
| 2023 | 1.872.092 RON | 1.941.376 RON | 953.821 RON | 968.457 RON | 987.555 RON | 4.118.845 RON | 9.331 RON | 4.109.514 RON | 2.978.886 RON | 1.170.429 RON | 3.741.377 RON | 262.143 RON | 0 RON | 30.470 RON | 3 |
| 2024 | 2.338.318 RON | 2.475.002 RON | 2.024.812 RON | 380.041 RON | 450.190 RON | 10.143.920 RON | 7.031 RON | 10.136.889 RON | 3.358.927 RON | 6.819.668 RON | 8.891.600 RON | 1.105.034 RON | 0 RON | 34.675 RON | 3 |
| 2025 | 2.198.513 RON | 2.995.139 RON | 2.712.940 RON | 232.361 RON | 282.199 RON | 8.496.465 RON | 142.562 RON | 8.353.903 RON | 3.469.066 RON | 5.062.699 RON | 7.499.465 RON | 744.501 RON | 0 RON | 35.300 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4642 — Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Top format din 621 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,09 M RON | 1,06 M RON | 1,34 M RON | 1,91 M RON | 1,87 M RON | 2,34 M RON | 2,20 M RON |
| Venituri totale | 1,11 M RON | 1,10 M RON | 1,37 M RON | 1,96 M RON | 1,94 M RON | 2,48 M RON | 3,00 M RON |
| Cheltuieli totale | 829,4 K RON | 850,7 K RON | 866,9 K RON | 855,1 K RON | 953,8 K RON | 2,02 M RON | 2,71 M RON |
| Rezultat net | 265,6 K RON | 237,3 K RON | 487,6 K RON | 1,09 M RON | 968,5 K RON | 380,0 K RON | 232,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,60 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,65 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,17 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,68 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,29 |
| Durata stocaj (zile) | 1.245 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,95 |
| Durata încasare (zile) | 124 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 787,8 K RON | 1,09 M RON | 72,3% |
| 2020 | 739,0 K RON | 1,27 M RON | 58,1% |
| 2021 | 421,5 K RON | 1,43 M RON | 29,5% |
| 2022 | 833,0 K RON | 2,95 M RON | 28,2% |
| 2023 | 1,17 M RON | 4,12 M RON | 28,4% |
| 2024 | 6,82 M RON | 10,14 M RON | 67,2% |
| 2025 | 5,06 M RON | 8,50 M RON | 59,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,09 M RON | 1,06 M RON | 1,34 M RON | 1,91 M RON | 1,87 M RON | 2,34 M RON | 2,20 M RON | ▼ 6,0% |
| Rezultat net | 265,6 K RON | 237,3 K RON | 487,6 K RON | 1,09 M RON | 968,5 K RON | 380,0 K RON | 232,4 K RON | ▼ 38,9% |
| Total active | 1,09 M RON | 1,27 M RON | 1,43 M RON | 2,95 M RON | 4,12 M RON | 10,14 M RON | 8,50 M RON | ▼ 16,2% |
| Capitaluri proprii | 305,5 K RON | 542,9 K RON | 1,03 M RON | 2,12 M RON | 2,98 M RON | 3,36 M RON | 3,47 M RON | ▲ 3,3% |
| Datorii totale | 787,8 K RON | 739,0 K RON | 421,5 K RON | 833,0 K RON | 1,17 M RON | 6,82 M RON | 5,06 M RON | ▼ 25,8% |
| Lichiditate curentă | 1,36 | 1,70 | 3,38 | 3,53 | 3,51 | 1,49 | 1,65 | ▲ 11,0% |
| Marjă netă (%) | 24,42 | 22,30 | 36,40 | 57,08 | 51,73 | 16,25 | 10,57 | ▼ 35,0% |
| Scor bonitate | 67 | 77 | 100 | 100 | 80 | 72 | 77 | ▲ 6,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (232,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,60 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.