Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CTPARK THETA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, GABRIELA, 1, 77096, Cladirea B, Parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 47.081 RON | 620.968 RON | −573.887 RON | −573.887 RON | 38.466.934 RON | 33.092.853 RON | 5.374.081 RON | −598.691 RON | 39.065.625 RON | 0 RON | 1.788.363 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 255.964 RON | 1.140.099 RON | 9.084.996 RON | −7.952.576 RON | −7.944.897 RON | 117.083.120 RON | 101.560.867 RON | 15.522.253 RON | −6.264.394 RON | 124.443.363 RON | 0 RON | 13.534.410 RON | 0 RON | 1.095.849 RON | 0 |
| 2021 | 5.295.274 RON | 12.960.831 RON | 10.011.200 RON | 2.826.231 RON | 2.949.631 RON | 226.915.529 RON | 217.456.778 RON | 9.458.751 RON | −1.006.693 RON | 228.551.330 RON | 0 RON | 9.278.330 RON | 4.279.367 RON | 4.908.475 RON | 0 |
| 2022 | 20.598.126 RON | 28.493.254 RON | 20.492.544 RON | 6.816.154 RON | 8.000.710 RON | 418.675.716 RON | 403.265.095 RON | 15.410.621 RON | 97.240.900 RON | 328.445.520 RON | 0 RON | 15.179.271 RON | 4.362.475 RON | 11.373.179 RON | 0 |
| 2023 | 30.622.454 RON | 38.560.627 RON | 33.464.829 RON | 4.280.451 RON | 5.095.798 RON | 316.220.910 RON | 301.371.984 RON | 14.848.926 RON | 5.224.527 RON | 316.864.639 RON | 0 RON | 13.475.598 RON | 4.777.394 RON | 10.645.650 RON | 0 |
| 2024 | 32.807.897 RON | 34.650.628 RON | 32.620.612 RON | 1.494.889 RON | 2.030.016 RON | 537.438.737 RON | 520.566.777 RON | 16.871.960 RON | 6.719.416 RON | 540.489.698 RON | 0 RON | 16.427.602 RON | 5.825.412 RON | 15.595.789 RON | 0 |
| 2025 | 58.603.571 RON | 69.277.568 RON | 78.522.974 RON | −10.333.667 RON | −9.245.406 RON | 521.800.497 RON | 515.212.636 RON | 6.587.861 RON | −1.624.251 RON | 534.123.448 RON | 0 RON | 4.602.213 RON | 4.183.589 RON | 14.882.289 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3530 Furnizarea de abur și aer condiționat
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 6492 Alte activități de creditare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 668 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−1.624.251 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.01) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−10.333.667 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 102.4% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 256,0 K RON | 5,30 M RON | 20,60 M RON | 30,62 M RON | 32,81 M RON | 58,60 M RON |
| Venituri totale | 47,1 K RON | 1,14 M RON | 12,96 M RON | 28,49 M RON | 38,56 M RON | 34,65 M RON | 69,28 M RON |
| Cheltuieli totale | 621,0 K RON | 9,08 M RON | 10,01 M RON | 20,49 M RON | 33,46 M RON | 32,62 M RON | 78,52 M RON |
| Rezultat net | −573,9 K RON | −7,95 M RON | 2,83 M RON | 6,82 M RON | 4,28 M RON | 1,49 M RON | −10,33 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 59,20 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,01 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,01 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,98 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,73 |
| Durata încasare (zile) | 29 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 39,07 M RON | 38,47 M RON | 101,6% |
| 2020 | 124,44 M RON | 117,08 M RON | 106,3% |
| 2021 | 228,55 M RON | 226,92 M RON | 100,7% |
| 2022 | 328,45 M RON | 418,68 M RON | 78,5% |
| 2023 | 316,86 M RON | 316,22 M RON | 100,2% |
| 2024 | 540,49 M RON | 537,44 M RON | 100,6% |
| 2025 | 534,12 M RON | 521,80 M RON | 102,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 256,0 K RON | 5,30 M RON | 20,60 M RON | 30,62 M RON | 32,81 M RON | 58,60 M RON | ▲ 78,6% |
| Rezultat net | −573,9 K RON | −7,95 M RON | 2,83 M RON | 6,82 M RON | 4,28 M RON | 1,49 M RON | −10,33 M RON | ▼ 791,3% |
| Total active | 38,47 M RON | 117,08 M RON | 226,92 M RON | 418,68 M RON | 316,22 M RON | 537,44 M RON | 521,80 M RON | ▼ 2,9% |
| Capitaluri proprii | −598,7 K RON | −6,26 M RON | −1,01 M RON | 97,24 M RON | 5,22 M RON | 6,72 M RON | −1,62 M RON | ▼ 124,2% |
| Datorii totale | 39,07 M RON | 124,44 M RON | 228,55 M RON | 328,45 M RON | 316,86 M RON | 540,49 M RON | 534,12 M RON | ▼ 1,2% |
| Lichiditate curentă | 0,14 | 0,12 | 0,04 | 0,05 | 0,05 | 0,03 | 0,01 | ▼ 60,6% |
| Marjă netă (%) | – | -3.106,91 | 53,37 | 33,09 | 13,98 | 4,56 | -17,63 | ▼ 486,6% |
| Scor bonitate | 22 | 12 | 50 | 68 | 56 | 38 | 19 | ▼ 50,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 59,20 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 102.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (19/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.