Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DUMI SAFETY TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Dudu, Comuna Chiajna, ORHIDEELOR, 28P, 3, 1, 3, 14, 77041
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 167.175 RON | 197.175 RON | 172.064 RON | 23.138 RON | 25.111 RON | 46.741 RON | 17.780 RON | 28.961 RON | 45.676 RON | 2.992 RON | 0 RON | 3.300 RON | 0 RON | 1.927 RON | 1 |
| 2020 | 235.671 RON | 235.671 RON | 180.693 RON | 52.733 RON | 54.978 RON | 113.138 RON | 71.837 RON | 41.301 RON | 98.410 RON | 15.000 RON | 0 RON | 24.677 RON | 0 RON | 272 RON | 1 |
| 2021 | 206.505 RON | 245.718 RON | 215.379 RON | 26.806 RON | 30.339 RON | 111.792 RON | 20.415 RON | 91.377 RON | 109.427 RON | 4.023 RON | 0 RON | 43.579 RON | 0 RON | 1.658 RON | 1 |
| 2022 | 282.992 RON | 285.016 RON | 247.725 RON | 33.944 RON | 37.291 RON | 264.247 RON | 154.304 RON | 109.943 RON | 143.370 RON | 121.885 RON | 0 RON | 51.502 RON | 0 RON | 1.008 RON | 1 |
| 2023 | 624.013 RON | 624.737 RON | 487.774 RON | 131.469 RON | 136.963 RON | 313.441 RON | 110.924 RON | 202.517 RON | 255.969 RON | 60.623 RON | 0 RON | 95.608 RON | 0 RON | 3.151 RON | 1 |
| 2024 | 1.235.668 RON | 1.236.342 RON | 693.684 RON | 509.839 RON | 542.658 RON | 669.893 RON | 393.943 RON | 275.950 RON | 510.079 RON | 169.444 RON | 0 RON | 167.677 RON | 0 RON | 9.630 RON | 2 |
| 2025 | 1.606.149 RON | 1.784.777 RON | 1.273.488 RON | 461.124 RON | 511.289 RON | 1.137.408 RON | 742.858 RON | 394.550 RON | 461.364 RON | 697.828 RON | 3.530 RON | 164.811 RON | 0 RON | 21.784 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,697 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.57) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 167,2 K RON | 235,7 K RON | 206,5 K RON | 283,0 K RON | 624,0 K RON | 1,24 M RON | 1,61 M RON |
| Venituri totale | 197,2 K RON | 235,7 K RON | 245,7 K RON | 285,0 K RON | 624,7 K RON | 1,24 M RON | 1,78 M RON |
| Cheltuieli totale | 172,1 K RON | 180,7 K RON | 215,4 K RON | 247,7 K RON | 487,8 K RON | 693,7 K RON | 1,27 M RON |
| Rezultat net | 23,1 K RON | 52,7 K RON | 26,8 K RON | 33,9 K RON | 131,5 K RON | 509,8 K RON | 461,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,58 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,57 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,56 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,32 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,63 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 455,00 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,75 |
| Durata încasare (zile) | 38 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,0 K RON | 46,7 K RON | 6,4% |
| 2020 | 15,0 K RON | 113,1 K RON | 13,3% |
| 2021 | 4,0 K RON | 111,8 K RON | 3,6% |
| 2022 | 121,9 K RON | 264,2 K RON | 46,1% |
| 2023 | 60,6 K RON | 313,4 K RON | 19,3% |
| 2024 | 169,4 K RON | 669,9 K RON | 25,3% |
| 2025 | 697,8 K RON | 1,14 M RON | 61,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 167,2 K RON | 235,7 K RON | 206,5 K RON | 283,0 K RON | 624,0 K RON | 1,24 M RON | 1,61 M RON | ▲ 30,0% |
| Rezultat net | 23,1 K RON | 52,7 K RON | 26,8 K RON | 33,9 K RON | 131,5 K RON | 509,8 K RON | 461,1 K RON | ▼ 9,6% |
| Total active | 46,7 K RON | 113,1 K RON | 111,8 K RON | 264,2 K RON | 313,4 K RON | 669,9 K RON | 1,14 M RON | ▲ 69,8% |
| Capitaluri proprii | 45,7 K RON | 98,4 K RON | 109,4 K RON | 143,4 K RON | 256,0 K RON | 510,1 K RON | 461,4 K RON | ▼ 9,6% |
| Datorii totale | 3,0 K RON | 15,0 K RON | 4,0 K RON | 121,9 K RON | 60,6 K RON | 169,4 K RON | 697,8 K RON | ▲ 311,8% |
| Lichiditate curentă | 9,68 | 2,75 | 22,71 | 0,90 | 3,34 | 1,63 | 0,57 | ▼ 65,3% |
| Marjă netă (%) | 13,84 | 22,38 | 12,98 | 11,99 | 21,07 | 41,26 | 28,71 | ▼ 30,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 78 | 100 | 90 | 65 | ▼ 27,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (461,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.