Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ADS PROD SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, LUNA DE SUS, 457 D, 407281
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 201.667 RON | 201.668 RON | 220.541 RON | −20.660 RON | −18.873 RON | 42.358 RON | 0 RON | 42.358 RON | 37.238 RON | 5.176 RON | 16.526 RON | 4.228 RON | 0 RON | 56 RON | 1 |
| 2020 | 231.869 RON | 238.906 RON | 182.721 RON | 55.191 RON | 56.185 RON | 81.552 RON | 0 RON | 81.552 RON | 66.113 RON | 15.541 RON | 29.787 RON | 10.957 RON | 0 RON | 102 RON | 1 |
| 2021 | 270.464 RON | 270.465 RON | 202.533 RON | 66.086 RON | 67.932 RON | 107.982 RON | 6.010 RON | 101.972 RON | 103.779 RON | 4.307 RON | 15.168 RON | 750 RON | 0 RON | 104 RON | 1 |
| 2022 | 202.686 RON | 202.846 RON | 265.000 RON | −63.560 RON | −62.154 RON | 45.000 RON | 4.846 RON | 40.154 RON | 40.218 RON | 4.782 RON | 8.750 RON | 1.124 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 228.561 RON | 230.000 RON | 185.456 RON | 42.792 RON | 44.544 RON | 68.219 RON | 3.683 RON | 64.536 RON | 63.988 RON | 4.231 RON | 4.688 RON | 1.124 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 203.231 RON | 205.889 RON | 167.790 RON | 36.349 RON | 38.099 RON | 85.328 RON | 35.043 RON | 50.285 RON | 79.141 RON | 6.316 RON | 4.527 RON | 370 RON | 0 RON | 129 RON | 1 |
| 2025 | 190.102 RON | 190.157 RON | 177.781 RON | 10.702 RON | 12.376 RON | 71.805 RON | 20.834 RON | 50.971 RON | 64.288 RON | 7.680 RON | 8.631 RON | 4.242 RON | 0 RON | 163 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9510 — Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Top format din 45 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 201,7 K RON | 231,9 K RON | 270,5 K RON | 202,7 K RON | 228,6 K RON | 203,2 K RON | 190,1 K RON |
| Venituri totale | 201,7 K RON | 238,9 K RON | 270,5 K RON | 202,8 K RON | 230,0 K RON | 205,9 K RON | 190,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 220,5 K RON | 182,7 K RON | 202,5 K RON | 265,0 K RON | 185,5 K RON | 167,8 K RON | 177,8 K RON |
| Rezultat net | −20,7 K RON | 55,2 K RON | 66,1 K RON | −63,6 K RON | 42,8 K RON | 36,3 K RON | 10,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 199,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,64 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,51 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,96 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,35 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 22,03 |
| Durata stocaj (zile) | 17 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 44,81 |
| Durata încasare (zile) | 8 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,2 K RON | 42,4 K RON | 12,2% |
| 2020 | 15,5 K RON | 81,6 K RON | 19,1% |
| 2021 | 4,3 K RON | 108,0 K RON | 4,0% |
| 2022 | 4,8 K RON | 45,0 K RON | 10,6% |
| 2023 | 4,2 K RON | 68,2 K RON | 6,2% |
| 2024 | 6,3 K RON | 85,3 K RON | 7,4% |
| 2025 | 7,7 K RON | 71,8 K RON | 10,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 201,7 K RON | 231,9 K RON | 270,5 K RON | 202,7 K RON | 228,6 K RON | 203,2 K RON | 190,1 K RON | ▼ 6,5% |
| Rezultat net | −20,7 K RON | 55,2 K RON | 66,1 K RON | −63,6 K RON | 42,8 K RON | 36,3 K RON | 10,7 K RON | ▼ 70,6% |
| Total active | 42,4 K RON | 81,6 K RON | 108,0 K RON | 45,0 K RON | 68,2 K RON | 85,3 K RON | 71,8 K RON | ▼ 15,8% |
| Capitaluri proprii | 37,2 K RON | 66,1 K RON | 103,8 K RON | 40,2 K RON | 64,0 K RON | 79,1 K RON | 64,3 K RON | ▼ 18,8% |
| Datorii totale | 5,2 K RON | 15,5 K RON | 4,3 K RON | 4,8 K RON | 4,2 K RON | 6,3 K RON | 7,7 K RON | ▲ 21,6% |
| Lichiditate curentă | 8,18 | 5,25 | 23,68 | 8,40 | 15,25 | 7,96 | 6,64 | ▼ 16,6% |
| Marjă netă (%) | -10,24 | 23,80 | 24,43 | -31,36 | 18,72 | 17,89 | 5,63 | ▼ 68,5% |
| Scor bonitate | 64 | 95 | 100 | 57 | 100 | 80 | 75 | ▼ 6,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.64), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 199,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.