Publicitate

SPICE INFUSION SRL

CUI: 37701505 J2017008440404 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37701505
Cod înmatriculare J2017008440404
EUID ROONRC.J2017008440404
Data înmatriculării 2017-06-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Ing. GEORGE CONSTANTINESCU, 2-4 si 4B, 2, CLADIREA C1, ETAJ 1, SPATIUL 4.2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: Ing. GEORGE CONSTANTINESCU
Număr: 2-4 si 4B
Completare adresă: CLADIREA C1, ETAJ 1, SPATIUL 4.2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 394.756 RON 394.756 RON 45.601 RON 345.681 RON 349.155 RON 436.783 RON 207 RON 436.576 RON 346.844 RON 89.939 RON 0 RON 193.032 RON 0 RON 0 RON 1
2024 678.158 RON 678.158 RON 137.912 RON 520.309 RON 540.246 RON 823.533 RON 0 RON 823.533 RON 520.553 RON 302.980 RON 0 RON 525.916 RON 0 RON 0 RON 1
2025 600.000 RON 600.598 RON 184.766 RON 398.192 RON 415.832 RON 465.517 RON 0 RON 465.517 RON 398.436 RON 67.081 RON 0 RON 380.550 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

HOSSU CRISTIAN-VOICU
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (35)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,302 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
600,0 K RON
Rezultat Net 2025
398,2 K RON
Total Active 2025
465,5 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 394,8 K RON 678,2 K RON 600,0 K RON
Venituri totale 394,8 K RON 678,2 K RON 600,6 K RON
Cheltuieli totale 45,6 K RON 137,9 K RON 184,8 K RON
Rezultat net 345,7 K RON 520,3 K RON 398,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 762,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,94 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 6,94 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,27 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,94 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante465,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe380,6 K RON
Numerar85,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,58
Durata încasare (zile) 232

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
69,3%
Marjă netă
66,4%
ROA
85,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 89,9 K RON 436,8 K RON 20,6%
2024 303,0 K RON 823,5 K RON 36,8%
2025 67,1 K RON 465,5 K RON 14,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 394,8 K RON 678,2 K RON 600,0 K RON ▼ 11,5%
Rezultat net 345,7 K RON 520,3 K RON 398,2 K RON ▼ 23,5%
Total active 436,8 K RON 823,5 K RON 465,5 K RON ▼ 43,5%
Capitaluri proprii 346,8 K RON 520,6 K RON 398,4 K RON ▼ 23,5%
Datorii totale 89,9 K RON 303,0 K RON 67,1 K RON ▼ 77,9%
Lichiditate curentă 4,85 2,72 6,94 ▲ 155,3%
Marjă netă (%) 87,57 76,72 66,37 ▼ 13,5%
Scor bonitate 87 95 87 ▼ 8,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (398,2 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (6.94), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 762,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate