Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VAMPIRES IN THE SUN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, CPT. ION GÂRBEA, 26, , B, 9, B91, 50683, 5, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 8.016 RON | −8.016 RON | −8.016 RON | 18.985 RON | 164 RON | 18.821 RON | 18.985 RON | 0 RON | 0 RON | 455 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 153.633 RON | 153.633 RON | 1.601 RON | 147.423 RON | 152.032 RON | 171.016 RON | 164 RON | 170.852 RON | 166.407 RON | 4.609 RON | 0 RON | 160.453 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 295.362 RON | 295.362 RON | 58.919 RON | 233.489 RON | 236.443 RON | 264.839 RON | 164 RON | 264.675 RON | 257.489 RON | 7.350 RON | 0 RON | 255.272 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 124.990 RON | 124.990 RON | 21.633 RON | 100.907 RON | 103.357 RON | 116.543 RON | 0 RON | 116.543 RON | 111.363 RON | 5.180 RON | 0 RON | 112.032 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 59.000 RON | 75.942 RON | 57.449 RON | 17.760 RON | 18.493 RON | 1.781.166 RON | 0 RON | 1.781.166 RON | 47.013 RON | 24.912 RON | 0 RON | 57.419 RON | 1.709.241 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 217.250 RON | 222.000 RON | 272.496 RON | −50.496 RON | −50.496 RON | 1.723.795 RON | 0 RON | 1.723.795 RON | −3.483 RON | 18.037 RON | 0 RON | 122.215 RON | 1.709.241 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 222.082 RON | 434.276 RON | 437.209 RON | −3.846 RON | −2.933 RON | 931.869 RON | 208.793 RON | 723.076 RON | −7.329 RON | 14.239 RON | 0 RON | 39.410 RON | 924.959 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7420 Activități fotografice
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Top format din 1,664 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−7.329 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−3.846 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 153,6 K RON | 295,4 K RON | 125,0 K RON | 59,0 K RON | 217,3 K RON | 222,1 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 153,6 K RON | 295,4 K RON | 125,0 K RON | 75,9 K RON | 222,0 K RON | 434,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 8,0 K RON | 1,6 K RON | 58,9 K RON | 21,6 K RON | 57,4 K RON | 272,5 K RON | 437,2 K RON |
| Rezultat net | −8,0 K RON | 147,4 K RON | 233,5 K RON | 100,9 K RON | 17,8 K RON | −50,5 K RON | −3,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 232,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 50,78 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 50,78 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 48,01 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 65,44 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,64 |
| Durata încasare (zile) | 65 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 19,0 K RON | 0,0% |
| 2020 | 4,6 K RON | 171,0 K RON | 2,7% |
| 2021 | 7,4 K RON | 264,8 K RON | 2,8% |
| 2022 | 5,2 K RON | 116,5 K RON | 4,4% |
| 2023 | 24,9 K RON | 1,78 M RON | 1,4% |
| 2024 | 18,0 K RON | 1,72 M RON | 1,1% |
| 2025 | 14,2 K RON | 931,9 K RON | 1,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 153,6 K RON | 295,4 K RON | 125,0 K RON | 59,0 K RON | 217,3 K RON | 222,1 K RON | ▲ 2,2% |
| Rezultat net | −8,0 K RON | 147,4 K RON | 233,5 K RON | 100,9 K RON | 17,8 K RON | −50,5 K RON | −3,8 K RON | ▲ 92,4% |
| Total active | 19,0 K RON | 171,0 K RON | 264,8 K RON | 116,5 K RON | 1,78 M RON | 1,72 M RON | 931,9 K RON | ▼ 45,9% |
| Capitaluri proprii | 19,0 K RON | 166,4 K RON | 257,5 K RON | 111,4 K RON | 47,0 K RON | −3,5 K RON | −7,3 K RON | ▼ 110,4% |
| Datorii totale | 0 RON | 4,6 K RON | 7,4 K RON | 5,2 K RON | 24,9 K RON | 18,0 K RON | 14,2 K RON | ▼ 21,1% |
| Lichiditate curentă | – | 37,07 | 36,01 | 22,50 | 71,50 | 95,57 | 50,78 | ▼ 46,9% |
| Marjă netă (%) | – | 95,96 | 79,05 | 80,73 | 30,10 | -23,24 | -1,73 | ▲ 92,6% |
| Scor bonitate | 47 | 87 | 95 | 80 | 70 | 49 | 41 | ▼ 16,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Lichiditate curentă bună (50.78), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 232,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (41/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.