AMC IMAGISTIC SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, MUNŢII TATRA, 4-10, , , 1, , 1, BIROUL 5C
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 5.143.118 RON | 5.143.174 RON | 2.979.951 RON | 1.974.022 RON | 2.163.223 RON | 5.065.053 RON | 3.650.380 RON | 1.414.673 RON | 3.430.768 RON | 1.634.895 RON | 0 RON | 617.807 RON | 0 RON | 610 RON | 10 |
| 2024 | 5.484.812 RON | 5.514.711 RON | 3.753.374 RON | 1.510.335 RON | 1.761.337 RON | 4.701.358 RON | 3.191.344 RON | 1.510.014 RON | 3.941.104 RON | 763.127 RON | 6.530 RON | 411.822 RON | 0 RON | 5.727 RON | 7 |
| 2025 | 5.804.621 RON | 5.868.208 RON | 3.926.718 RON | 1.660.987 RON | 1.941.490 RON | 4.806.044 RON | 2.623.352 RON | 2.182.692 RON | 4.402.091 RON | 409.627 RON | 48.196 RON | 481.893 RON | 0 RON | 8.116 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8691 — Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
Top format din 61 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,14 M RON | 5,48 M RON | 5,80 M RON |
| Venituri totale | 5,14 M RON | 5,51 M RON | 5,87 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,98 M RON | 3,75 M RON | 3,93 M RON |
| Rezultat net | 1,97 M RON | 1,51 M RON | 1,66 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,14 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,33 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,21 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 11,73 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 120,44 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,05 |
| Durata încasare (zile) | 30 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,63 M RON | 5,07 M RON | 32,3% |
| 2024 | 763,1 K RON | 4,70 M RON | 16,2% |
| 2025 | 409,6 K RON | 4,81 M RON | 8,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,14 M RON | 5,48 M RON | 5,80 M RON | ▲ 5,8% |
| Rezultat net | 1,97 M RON | 1,51 M RON | 1,66 M RON | ▲ 10,0% |
| Total active | 5,07 M RON | 4,70 M RON | 4,81 M RON | ▲ 2,2% |
| Capitaluri proprii | 3,43 M RON | 3,94 M RON | 4,40 M RON | ▲ 11,7% |
| Datorii totale | 1,63 M RON | 763,1 K RON | 409,6 K RON | ▼ 46,3% |
| Lichiditate curentă | 0,87 | 1,98 | 5,33 | ▲ 169,3% |
| Marjă netă (%) | 38,38 | 27,54 | 28,61 | ▲ 3,9% |
| Scor bonitate | 70 | 90 | 100 | ▲ 11,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,66 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.33), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 6,14 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.