Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DECOREVO HOME DESIGN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, FILDEŞULUI, 4, B6, 1, 6, 31652, 3, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 556.053 RON | 572.249 RON | 297.851 RON | 268.676 RON | 274.398 RON | 280.283 RON | 27.768 RON | 252.515 RON | 217.740 RON | 62.543 RON | 9.104 RON | 93.223 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 120.544 RON | 127.529 RON | 53.860 RON | 70.108 RON | 73.669 RON | 262.213 RON | 19.535 RON | 242.678 RON | 245.744 RON | 16.469 RON | 9.104 RON | 23.083 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 131.961 RON | 132.195 RON | 34.276 RON | 94.231 RON | 97.919 RON | 362.751 RON | 11.302 RON | 351.449 RON | 339.985 RON | 22.992 RON | 9.104 RON | 22.433 RON | 0 RON | 226 RON | 0 |
| 2022 | 241.546 RON | 244.128 RON | 146.452 RON | 93.448 RON | 97.676 RON | 403.215 RON | 5.253 RON | 397.962 RON | 298.666 RON | 104.730 RON | 0 RON | 30.688 RON | 0 RON | 181 RON | 2 |
| 2023 | 243.064 RON | 247.656 RON | 57.586 RON | 174.983 RON | 190.070 RON | 456.899 RON | 3.572 RON | 453.327 RON | 416.946 RON | 40.134 RON | 0 RON | 443.724 RON | 0 RON | 181 RON | 1 |
| 2024 | 267.241 RON | 267.580 RON | 49.993 RON | 182.866 RON | 217.587 RON | 434.522 RON | 1.891 RON | 432.631 RON | 390.302 RON | 44.401 RON | 0 RON | 421.276 RON | 0 RON | 181 RON | 0 |
| 2025 | 409.817 RON | 410.070 RON | 134.904 RON | 227.500 RON | 275.166 RON | 537.615 RON | 106.930 RON | 430.685 RON | 396.894 RON | 140.902 RON | 0 RON | 429.712 RON | 0 RON | 181 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4942 Servicii de mutare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7413 Activități de design de interior
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4311 — Lucrări de demolare a construcțiilor
Top format din 67 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 556,1 K RON | 120,5 K RON | 132,0 K RON | 241,5 K RON | 243,1 K RON | 267,2 K RON | 409,8 K RON |
| Venituri totale | 572,2 K RON | 127,5 K RON | 132,2 K RON | 244,1 K RON | 247,7 K RON | 267,6 K RON | 410,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 297,9 K RON | 53,9 K RON | 34,3 K RON | 146,5 K RON | 57,6 K RON | 50,0 K RON | 134,9 K RON |
| Rezultat net | 268,7 K RON | 70,1 K RON | 94,2 K RON | 93,4 K RON | 175,0 K RON | 182,9 K RON | 227,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 276,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,06 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,06 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,82 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,95 |
| Durata încasare (zile) | 383 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 62,5 K RON | 280,3 K RON | 22,3% |
| 2020 | 16,5 K RON | 262,2 K RON | 6,3% |
| 2021 | 23,0 K RON | 362,8 K RON | 6,3% |
| 2022 | 104,7 K RON | 403,2 K RON | 26,0% |
| 2023 | 40,1 K RON | 456,9 K RON | 8,8% |
| 2024 | 44,4 K RON | 434,5 K RON | 10,2% |
| 2025 | 140,9 K RON | 537,6 K RON | 26,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 556,1 K RON | 120,5 K RON | 132,0 K RON | 241,5 K RON | 243,1 K RON | 267,2 K RON | 409,8 K RON | ▲ 53,4% |
| Rezultat net | 268,7 K RON | 70,1 K RON | 94,2 K RON | 93,4 K RON | 175,0 K RON | 182,9 K RON | 227,5 K RON | ▲ 24,4% |
| Total active | 280,3 K RON | 262,2 K RON | 362,8 K RON | 403,2 K RON | 456,9 K RON | 434,5 K RON | 537,6 K RON | ▲ 23,7% |
| Capitaluri proprii | 217,7 K RON | 245,7 K RON | 340,0 K RON | 298,7 K RON | 416,9 K RON | 390,3 K RON | 396,9 K RON | ▲ 1,7% |
| Datorii totale | 62,5 K RON | 16,5 K RON | 23,0 K RON | 104,7 K RON | 40,1 K RON | 44,4 K RON | 140,9 K RON | ▲ 217,3% |
| Lichiditate curentă | 4,04 | 14,74 | 15,29 | 3,80 | 11,30 | 9,74 | 3,06 | ▼ 68,6% |
| Marjă netă (%) | 48,32 | 58,16 | 71,41 | 38,69 | 71,99 | 68,43 | 55,51 | ▼ 18,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 87 | 95 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (227,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.