Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MB ESTETICART SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, GHEORGHE ŢIŢEICA, 92A, 51759, 2, PARTER, ETAJ 1, ETAJ 2, MANSARDA
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 445.627 RON | 445.627 RON | 433.225 RON | 7.868 RON | 12.402 RON | 746.061 RON | 434.410 RON | 311.651 RON | 12.674 RON | 733.387 RON | 254.469 RON | 17.996 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 1.102.257 RON | 1.102.257 RON | 846.550 RON | 245.144 RON | 255.707 RON | 572.034 RON | 444.662 RON | 127.372 RON | 257.818 RON | 314.216 RON | 78.657 RON | 14.534 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 4.509.587 RON | 4.509.587 RON | 1.393.988 RON | 3.070.650 RON | 3.115.599 RON | 3.538.393 RON | 272.631 RON | 3.265.762 RON | 3.328.468 RON | 209.925 RON | 59.641 RON | 90.939 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 4.554.034 RON | 4.555.108 RON | 2.405.935 RON | 2.103.644 RON | 2.149.173 RON | 5.584.560 RON | 1.593.061 RON | 3.991.499 RON | 5.432.113 RON | 152.447 RON | 29.910 RON | 233.030 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 4.685.154 RON | 5.626.135 RON | 5.457.076 RON | 129.114 RON | 169.059 RON | 1.574.076 RON | 407.867 RON | 1.166.209 RON | 704.657 RON | 869.419 RON | 258.614 RON | 718.128 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 2.019.608 RON | 2.070.028 RON | 2.037.785 RON | 23.772 RON | 32.243 RON | 1.681.165 RON | 375.156 RON | 1.306.009 RON | 728.429 RON | 952.736 RON | 1.131.912 RON | 149.417 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2025 | 2.607.001 RON | 2.607.001 RON | 2.485.916 RON | 101.529 RON | 121.085 RON | 2.403.297 RON | 1.956.621 RON | 446.676 RON | 829.959 RON | 1.573.338 RON | 426.805 RON | 14.575 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8621 — Activități de asistență medicală generală
Top format din 468 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.28) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 445,6 K RON | 1,10 M RON | 4,51 M RON | 4,55 M RON | 4,69 M RON | 2,02 M RON | 2,61 M RON |
| Venituri totale | 445,6 K RON | 1,10 M RON | 4,51 M RON | 4,56 M RON | 5,63 M RON | 2,07 M RON | 2,61 M RON |
| Cheltuieli totale | 433,2 K RON | 846,6 K RON | 1,39 M RON | 2,41 M RON | 5,46 M RON | 2,04 M RON | 2,49 M RON |
| Rezultat net | 7,9 K RON | 245,1 K RON | 3,07 M RON | 2,10 M RON | 129,1 K RON | 23,8 K RON | 101,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,06 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,28 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,01 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,53 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,11 |
| Durata stocaj (zile) | 60 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 178,87 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 733,4 K RON | 746,1 K RON | 98,3% |
| 2020 | 314,2 K RON | 572,0 K RON | 54,9% |
| 2021 | 209,9 K RON | 3,54 M RON | 5,9% |
| 2022 | 152,4 K RON | 5,58 M RON | 2,7% |
| 2023 | 869,4 K RON | 1,57 M RON | 55,2% |
| 2024 | 952,7 K RON | 1,68 M RON | 56,7% |
| 2025 | 1,57 M RON | 2,40 M RON | 65,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 445,6 K RON | 1,10 M RON | 4,51 M RON | 4,55 M RON | 4,69 M RON | 2,02 M RON | 2,61 M RON | ▲ 29,1% |
| Rezultat net | 7,9 K RON | 245,1 K RON | 3,07 M RON | 2,10 M RON | 129,1 K RON | 23,8 K RON | 101,5 K RON | ▲ 327,1% |
| Total active | 746,1 K RON | 572,0 K RON | 3,54 M RON | 5,58 M RON | 1,57 M RON | 1,68 M RON | 2,40 M RON | ▲ 43,0% |
| Capitaluri proprii | 12,7 K RON | 257,8 K RON | 3,33 M RON | 5,43 M RON | 704,7 K RON | 728,4 K RON | 830,0 K RON | ▲ 13,9% |
| Datorii totale | 733,4 K RON | 314,2 K RON | 209,9 K RON | 152,4 K RON | 869,4 K RON | 952,7 K RON | 1,57 M RON | ▲ 65,1% |
| Lichiditate curentă | 0,42 | 0,41 | 15,56 | 26,18 | 1,34 | 1,37 | 0,28 | ▼ 79,3% |
| Marjă netă (%) | 1,77 | 22,24 | 68,09 | 46,19 | 2,76 | 1,18 | 3,89 | ▲ 229,7% |
| Scor bonitate | 38 | 68 | 100 | 87 | 55 | 62 | 58 | ▼ 6,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (101,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,06 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.