Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RETEUNICO SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, VICTORIEI, 155, D1, 9, 10073, 1, TRONSON 6, BIROU A30
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 133.317 RON | 137.333 RON | 23.638 RON | 109.684 RON | 113.695 RON | 270.910 RON | 0 RON | 270.910 RON | 269.458 RON | 1.452 RON | 0 RON | 74.555 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 167.172 RON | 170.223 RON | 10.429 RON | 155.138 RON | 159.794 RON | 157.485 RON | 0 RON | 157.485 RON | 155.457 RON | 2.028 RON | 0 RON | 20.313 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 209.535 RON | 212.099 RON | 14.252 RON | 192.315 RON | 197.847 RON | 202.152 RON | 0 RON | 202.152 RON | 200.295 RON | 1.857 RON | 0 RON | 12.159 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 192.174 RON | 196.312 RON | 13.890 RON | 176.771 RON | 182.422 RON | 263.789 RON | 0 RON | 263.789 RON | 177.011 RON | 86.778 RON | 0 RON | 138.608 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 477.741 RON | 481.243 RON | 33.644 RON | 375.421 RON | 447.599 RON | 558.442 RON | 0 RON | 558.442 RON | 375.661 RON | 182.781 RON | 0 RON | 285.042 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 608.570 RON | 609.289 RON | 17.402 RON | 499.034 RON | 591.887 RON | 818.124 RON | 0 RON | 818.124 RON | 499.274 RON | 318.850 RON | 568 RON | 393.461 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 468.205 RON | 474.140 RON | 27.884 RON | 376.699 RON | 446.256 RON | 401.837 RON | 0 RON | 401.837 RON | 376.939 RON | 24.898 RON | 0 RON | 270.995 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5010 Transporturi maritime și costiere de pasageri
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7734 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 2,282 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 133,3 K RON | 167,2 K RON | 209,5 K RON | 192,2 K RON | 477,7 K RON | 608,6 K RON | 468,2 K RON |
| Venituri totale | 137,3 K RON | 170,2 K RON | 212,1 K RON | 196,3 K RON | 481,2 K RON | 609,3 K RON | 474,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 23,6 K RON | 10,4 K RON | 14,3 K RON | 13,9 K RON | 33,6 K RON | 17,4 K RON | 27,9 K RON |
| Rezultat net | 109,7 K RON | 155,1 K RON | 192,3 K RON | 176,8 K RON | 375,4 K RON | 499,0 K RON | 376,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 630,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16,14 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 16,14 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,26 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 16,14 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,73 |
| Durata încasare (zile) | 211 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,5 K RON | 270,9 K RON | 0,5% |
| 2020 | 2,0 K RON | 157,5 K RON | 1,3% |
| 2021 | 1,9 K RON | 202,2 K RON | 0,9% |
| 2022 | 86,8 K RON | 263,8 K RON | 32,9% |
| 2023 | 182,8 K RON | 558,4 K RON | 32,7% |
| 2024 | 318,9 K RON | 818,1 K RON | 39,0% |
| 2025 | 24,9 K RON | 401,8 K RON | 6,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 133,3 K RON | 167,2 K RON | 209,5 K RON | 192,2 K RON | 477,7 K RON | 608,6 K RON | 468,2 K RON | ▼ 23,1% |
| Rezultat net | 109,7 K RON | 155,1 K RON | 192,3 K RON | 176,8 K RON | 375,4 K RON | 499,0 K RON | 376,7 K RON | ▼ 24,5% |
| Total active | 270,9 K RON | 157,5 K RON | 202,2 K RON | 263,8 K RON | 558,4 K RON | 818,1 K RON | 401,8 K RON | ▼ 50,9% |
| Capitaluri proprii | 269,5 K RON | 155,5 K RON | 200,3 K RON | 177,0 K RON | 375,7 K RON | 499,3 K RON | 376,9 K RON | ▼ 24,5% |
| Datorii totale | 1,5 K RON | 2,0 K RON | 1,9 K RON | 86,8 K RON | 182,8 K RON | 318,9 K RON | 24,9 K RON | ▼ 92,2% |
| Lichiditate curentă | 186,58 | 77,66 | 108,86 | 3,04 | 3,06 | 2,57 | 16,14 | ▲ 529,0% |
| Marjă netă (%) | 82,27 | 92,80 | 91,78 | 91,98 | 78,58 | 82,00 | 80,46 | ▼ 1,9% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | 80 | 100 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (376,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (16.14), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 630,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.