Publicitate

ROMAN DEEA CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 38577201 J2017020221405 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38577201
Cod înmatriculare J2017020221405
EUID ROONRC.J2017020221405
Data înmatriculării 2017-12-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, DR. ANTON COLORIAN, 46, 4, PARTER

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: DR. ANTON COLORIAN
Număr: 46
Completare adresă: PARTER

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 26.552 RON −26.552 RON −26.552 RON 2.576 RON 0 RON 2.576 RON −43.271 RON 45.847 RON 0 RON 2.378 RON 0 RON 0 RON 1
2020 0 RON 368.677 RON 398.745 RON −30.068 RON −30.068 RON 509.833 RON 0 RON 509.833 RON −73.339 RON 583.172 RON 369.074 RON 70.084 RON 0 RON 0 RON 1
2021 0 RON 3.406.159 RON 3.665.993 RON −259.839 RON −259.834 RON 4.812.599 RON 0 RON 4.812.599 RON −332.979 RON 5.145.578 RON 3.827.467 RON 695.941 RON 0 RON 0 RON 1
2022 4.887.198 RON 3.480.919 RON 2.784.641 RON 647.392 RON 696.278 RON 4.110.118 RON 0 RON 4.110.118 RON 314.414 RON 3.795.704 RON 2.289.168 RON 1.816.334 RON 0 RON 0 RON 1
2023 1.091.981 RON 216.816 RON 202.737 RON 4.790 RON 14.079 RON 1.546.049 RON 0 RON 1.546.049 RON 319.203 RON 1.226.846 RON 1.352.379 RON 160.173 RON 0 RON 0 RON 1
2024 288.510 RON 288.510 RON 138.918 RON 146.707 RON 149.592 RON 1.759.722 RON 205.000 RON 1.554.722 RON 461.120 RON 1.298.602 RON 1.352.379 RON 200.295 RON 0 RON 0 RON 2
2025 490.668 RON −624.622 RON 715.311 RON −1.347.046 RON −1.339.933 RON 0 RON 0 RON 0 RON −885.926 RON 885.926 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

HENIC LILIANA
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,201 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−885.926 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.347.046 RON)
Cifra de Afaceri 2025
490,7 K RON
Rezultat Net 2025
−1,35 M RON
Total Active 2025
0 RON
Scor Bonitate
22/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 22/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 4,89 M RON 1,09 M RON 288,5 K RON 490,7 K RON
Venituri totale 0 RON 368,7 K RON 3,41 M RON 3,48 M RON 216,8 K RON 288,5 K RON −624,6 K RON
Cheltuieli totale 26,6 K RON 398,7 K RON 3,67 M RON 2,78 M RON 202,7 K RON 138,9 K RON 715,3 K RON
Rezultat net −26,6 K RON −30,1 K RON −259,8 K RON 647,4 K RON 4,8 K RON 146,7 K RON −1,35 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,41 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−885.926 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,00 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,00 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,00 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Figura 6b — Componente Active Circulante

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-273,1%
Marjă netă
-274,5%
ROA

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 45,8 K RON 2,6 K RON 1.779,8%
2020 583,2 K RON 509,8 K RON 114,4%
2021 5,15 M RON 4,81 M RON 106,9%
2022 3,80 M RON 4,11 M RON 92,4%
2023 1,23 M RON 1,55 M RON 79,4%
2024 1,30 M RON 1,76 M RON 73,8%
2025 885,9 K RON 0 RON

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

22
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Date insuficiente 5/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 4,89 M RON 1,09 M RON 288,5 K RON 490,7 K RON ▲ 70,1%
Rezultat net −26,6 K RON −30,1 K RON −259,8 K RON 647,4 K RON 4,8 K RON 146,7 K RON −1,35 M RON ▼ 1.018,2%
Total active 2,6 K RON 509,8 K RON 4,81 M RON 4,11 M RON 1,55 M RON 1,76 M RON 0 RON
Capitaluri proprii −43,3 K RON −73,3 K RON −333,0 K RON 314,4 K RON 319,2 K RON 461,1 K RON −885,9 K RON ▼ 292,1%
Datorii totale 45,8 K RON 583,2 K RON 5,15 M RON 3,80 M RON 1,23 M RON 1,30 M RON 885,9 K RON ▼ 31,8%
Lichiditate curentă 0,06 0,87 0,94 1,08 1,26 1,20 0,00
Marjă netă (%) 13,25 0,44 50,85 -274,53 ▼ 639,9%
Scor bonitate 22 27 27 68 57 67 22 ▼ 67,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,41 M RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate