Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VICKY AIRAM TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Hunedoara, Sat Râu de Mori, Comuna Râu de Mori, RÎU DE MORI, 12, 337380
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 215.262 RON | 216.574 RON | 224.447 RON | −10.033 RON | −7.873 RON | 112.989 RON | 47.462 RON | 65.527 RON | −51.716 RON | 164.705 RON | 0 RON | 23.510 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 121.367 RON | 128.819 RON | 162.767 RON | −35.440 RON | −33.948 RON | 58.400 RON | 25.790 RON | 32.610 RON | −87.156 RON | 145.556 RON | 0 RON | 11.431 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 7.385 RON | 134.837 RON | 41.846 RON | 89.431 RON | 92.991 RON | 20.340 RON | 3.651 RON | 16.689 RON | 2.275 RON | 18.065 RON | 0 RON | 7.387 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 4.202 RON | 4.202 RON | 3.853 RON | 223 RON | 349 RON | 18.732 RON | 2.078 RON | 16.654 RON | 2.498 RON | 16.234 RON | 0 RON | 9.518 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 4.790 RON | 4.790 RON | 4.342 RON | 314 RON | 448 RON | 19.166 RON | 504 RON | 18.662 RON | 2.812 RON | 16.354 RON | 0 RON | 9.531 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 2.000 RON | 2.000 RON | 1.187 RON | 671 RON | 813 RON | 19.315 RON | 504 RON | 18.811 RON | 3.483 RON | 15.832 RON | 0 RON | 5.183 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.942 RON | 1.942 RON | 423 RON | 1.305 RON | 1.519 RON | 20.335 RON | 504 RON | 19.831 RON | 4.792 RON | 15.543 RON | 0 RON | 4.314 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
Lideri din domeniu
Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 699 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 215,3 K RON | 121,4 K RON | 7,4 K RON | 4,2 K RON | 4,8 K RON | 2,0 K RON | 1,9 K RON |
| Venituri totale | 216,6 K RON | 128,8 K RON | 134,8 K RON | 4,2 K RON | 4,8 K RON | 2,0 K RON | 1,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 224,4 K RON | 162,8 K RON | 41,8 K RON | 3,9 K RON | 4,3 K RON | 1,2 K RON | 423 RON |
| Rezultat net | −10,0 K RON | −35,4 K RON | 89,4 K RON | 223 RON | 314 RON | 671 RON | 1,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −74,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,28 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,28 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,00 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,45 |
| Durata încasare (zile) | 811 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 164,7 K RON | 113,0 K RON | 145,8% |
| 2020 | 145,6 K RON | 58,4 K RON | 249,2% |
| 2021 | 18,1 K RON | 20,3 K RON | 88,8% |
| 2022 | 16,2 K RON | 18,7 K RON | 86,7% |
| 2023 | 16,4 K RON | 19,2 K RON | 85,3% |
| 2024 | 15,8 K RON | 19,3 K RON | 82,0% |
| 2025 | 15,5 K RON | 20,3 K RON | 76,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 215,3 K RON | 121,4 K RON | 7,4 K RON | 4,2 K RON | 4,8 K RON | 2,0 K RON | 1,9 K RON | ▼ 2,9% |
| Rezultat net | −10,0 K RON | −35,4 K RON | 89,4 K RON | 223 RON | 314 RON | 671 RON | 1,3 K RON | ▲ 94,5% |
| Total active | 113,0 K RON | 58,4 K RON | 20,3 K RON | 18,7 K RON | 19,2 K RON | 19,3 K RON | 20,3 K RON | ▲ 5,3% |
| Capitaluri proprii | −51,7 K RON | −87,2 K RON | 2,3 K RON | 2,5 K RON | 2,8 K RON | 3,5 K RON | 4,8 K RON | ▲ 37,6% |
| Datorii totale | 164,7 K RON | 145,6 K RON | 18,1 K RON | 16,2 K RON | 16,4 K RON | 15,8 K RON | 15,5 K RON | ▼ 1,8% |
| Lichiditate curentă | 0,40 | 0,22 | 0,92 | 1,03 | 1,14 | 1,19 | 1,28 | ▲ 7,4% |
| Marjă netă (%) | -4,66 | -29,20 | 1.210,98 | 5,31 | 6,56 | 33,55 | 67,20 | ▲ 100,3% |
| Scor bonitate | 19 | 12 | 68 | 62 | 75 | 75 | 75 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.