Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

OLDSANDY TRANS S.R.L.

CUI: 38713192 J2018000149122 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38713192
Cod înmatriculare J2018000149122
EUID ROONRC.J2018000149122
Data înmatriculării 2018-01-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, LUCERNEI, 10C, 400403

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: LUCERNEI
Număr: 10C
Cod poștal: 400403

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 528.030 RON 528.030 RON 598.907 RON −76.178 RON −70.877 RON 485.076 RON 428.224 RON 56.852 RON −35.111 RON 525.340 RON 0 RON 45.551 RON 0 RON 5.153 RON 3
2020 523.555 RON 523.555 RON 602.537 RON −84.243 RON −78.982 RON 472.795 RON 411.486 RON 61.309 RON −119.354 RON 596.596 RON 0 RON 22.644 RON 0 RON 4.447 RON 3
2021 662.569 RON 741.773 RON 711.391 RON 23.732 RON 30.382 RON 491.651 RON 418.270 RON 73.381 RON −95.621 RON 591.014 RON 0 RON 61.016 RON 0 RON 3.742 RON 3
2022 820.224 RON 820.224 RON 899.329 RON −87.331 RON −79.105 RON 477.721 RON 400.449 RON 77.272 RON −182.952 RON 663.710 RON 0 RON 67.422 RON 0 RON 3.037 RON 3
2023 920.484 RON 920.484 RON 902.921 RON 8.317 RON 17.563 RON 533.933 RON 381.215 RON 152.718 RON −174.636 RON 710.901 RON 1.230 RON 105.219 RON 0 RON 2.332 RON 0
2024 959.727 RON 960.148 RON 1.017.623 RON −81.666 RON −57.475 RON 608.800 RON 490.322 RON 118.478 RON −256.302 RON 866.933 RON 1.591 RON 89.596 RON 0 RON 1.831 RON 4
2025 1.202.411 RON 1.202.481 RON 1.085.255 RON 85.477 RON 117.226 RON 958.621 RON 806.997 RON 151.624 RON −170.825 RON 1.132.577 RON 2.042 RON 125.171 RON 0 RON 3.131 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

VERES CSILLA-EMILIA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,964 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−170.825 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.13) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 118.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
1,20 M RON
Rezultat Net 2025
85,5 K RON
Total Active 2025
958,6 K RON
Scor Bonitate
45/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 45/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 528,0 K RON 523,6 K RON 662,6 K RON 820,2 K RON 920,5 K RON 959,7 K RON 1,20 M RON
Venituri totale 528,0 K RON 523,6 K RON 741,8 K RON 820,2 K RON 920,5 K RON 960,1 K RON 1,20 M RON
Cheltuieli totale 598,9 K RON 602,5 K RON 711,4 K RON 899,3 K RON 902,9 K RON 1,02 M RON 1,09 M RON
Rezultat net −76,2 K RON −84,2 K RON 23,7 K RON −87,3 K RON 8,3 K RON −81,7 K RON 85,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,25 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−170.825 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 118.2% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,13 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,13 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,85 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate807,0 K RON (84.2%)
Active circulante151,6 K RON (15.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,0 K RON
Creanțe125,2 K RON
Numerar24,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 588,84
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 9,61
Durata încasare (zile) 38

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,8%
Marjă netă
7,1%
ROA
8,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 525,3 K RON 485,1 K RON 108,3%
2020 596,6 K RON 472,8 K RON 126,2%
2021 591,0 K RON 491,7 K RON 120,2%
2022 663,7 K RON 477,7 K RON 138,9%
2023 710,9 K RON 533,9 K RON 133,1%
2024 866,9 K RON 608,8 K RON 142,4%
2025 1,13 M RON 958,6 K RON 118,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

45
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 528,0 K RON 523,6 K RON 662,6 K RON 820,2 K RON 920,5 K RON 959,7 K RON 1,20 M RON ▲ 25,3%
Rezultat net −76,2 K RON −84,2 K RON 23,7 K RON −87,3 K RON 8,3 K RON −81,7 K RON 85,5 K RON ▲ 204,7%
Total active 485,1 K RON 472,8 K RON 491,7 K RON 477,7 K RON 533,9 K RON 608,8 K RON 958,6 K RON ▲ 57,5%
Capitaluri proprii −35,1 K RON −119,4 K RON −95,6 K RON −183,0 K RON −174,6 K RON −256,3 K RON −170,8 K RON ▲ 33,4%
Datorii totale 525,3 K RON 596,6 K RON 591,0 K RON 663,7 K RON 710,9 K RON 866,9 K RON 1,13 M RON ▲ 30,6%
Lichiditate curentă 0,11 0,10 0,12 0,12 0,21 0,14 0,13 ▼ 2,0%
Marjă netă (%) -14,43 -16,09 3,58 -10,65 0,90 -8,51 7,11 ▲ 183,5%
Scor bonitate 19 12 45 19 45 19 45 ▲ 136,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (85,5 K RON).
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,25 M RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 118.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.