Publicitate

RAXAR RESIDENCE S.R.L.

CUI: 38676388 J2018000303405 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38676388
Cod înmatriculare J2018000303405
EUID ROONRC.J2018000303405
Data înmatriculării 2018-01-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, VALEA DANULUI, 17, 6, CONSTRUCŢIA C8

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: VALEA DANULUI
Număr: 17
Completare adresă: CONSTRUCŢIA C8

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 32.548 RON 726.500 RON 1.130.790 RON −404.616 RON −404.290 RON 1.643.535 RON 1.353.203 RON 290.332 RON −412.785 RON 2.056.320 RON 69.096 RON 180.213 RON 0 RON 0 RON 1
2020 2.211.982 RON 4.191.086 RON 2.123.230 RON 2.045.736 RON 2.067.856 RON 3.823.656 RON 2.822.322 RON 1.001.334 RON 1.632.950 RON 2.190.706 RON 556.710 RON 270.910 RON 0 RON 0 RON 2
2021 3.113.202 RON 5.078.256 RON 3.851.992 RON 1.201.901 RON 1.226.264 RON 5.269.547 RON 2.296.508 RON 2.973.039 RON 2.834.852 RON 2.446.542 RON 2.508.940 RON 459.815 RON 0 RON 11.847 RON 3
2022 3.930.976 RON 5.746.986 RON 4.198.274 RON 1.514.767 RON 1.548.712 RON 5.373.450 RON 4.033.808 RON 1.339.642 RON 4.349.618 RON 1.027.277 RON 450.528 RON 637.734 RON 0 RON 3.445 RON 3
2023 117.563 RON 432.558 RON 1.032.128 RON −603.242 RON −599.570 RON 5.320.812 RON 3.849.712 RON 1.471.100 RON 3.746.376 RON 1.575.931 RON 590.094 RON 861.898 RON 0 RON 1.495 RON 2
2024 88.243 RON 92.436 RON 474.028 RON −382.470 RON −381.592 RON 4.950.232 RON 3.791.085 RON 1.159.147 RON 3.363.907 RON 1.588.240 RON 579.918 RON 517.302 RON 0 RON 1.915 RON 1
2025 303.959 RON 350.177 RON 312.811 RON 27.515 RON 37.366 RON 4.700.136 RON 3.795.482 RON 904.654 RON 3.391.422 RON 1.308.714 RON 445.199 RON 455.292 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

BURCEA CRISTIAN-COSTINEL
administrator
Teleorman, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (17)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,269 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.69) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
304,0 K RON
Rezultat Net 2025
27,5 K RON
Total Active 2025
4,70 M RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 32,5 K RON 2,21 M RON 3,11 M RON 3,93 M RON 117,6 K RON 88,2 K RON 304,0 K RON
Venituri totale 726,5 K RON 4,19 M RON 5,08 M RON 5,75 M RON 432,6 K RON 92,4 K RON 350,2 K RON
Cheltuieli totale 1,13 M RON 2,12 M RON 3,85 M RON 4,20 M RON 1,03 M RON 474,0 K RON 312,8 K RON
Rezultat net −404,6 K RON 2,05 M RON 1,20 M RON 1,51 M RON −603,2 K RON −382,5 K RON 27,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 481,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,69 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,35 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 3,59 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,80 M RON (80.8%)
Active circulante904,7 K RON (19.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri445,2 K RON
Creanțe455,3 K RON
Numerar4,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,68
Durata stocaj (zile) 535
Rotație creanțe (ori/an) 0,67
Durata încasare (zile) 547

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,3%
Marjă netă
9,1%
ROA
0,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,06 M RON 1,64 M RON 125,1%
2020 2,19 M RON 3,82 M RON 57,3%
2021 2,45 M RON 5,27 M RON 46,4%
2022 1,03 M RON 5,37 M RON 19,1%
2023 1,58 M RON 5,32 M RON 29,6%
2024 1,59 M RON 4,95 M RON 32,1%
2025 1,31 M RON 4,70 M RON 27,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 32,5 K RON 2,21 M RON 3,11 M RON 3,93 M RON 117,6 K RON 88,2 K RON 304,0 K RON ▲ 244,5%
Rezultat net −404,6 K RON 2,05 M RON 1,20 M RON 1,51 M RON −603,2 K RON −382,5 K RON 27,5 K RON ▲ 107,2%
Total active 1,64 M RON 3,82 M RON 5,27 M RON 5,37 M RON 5,32 M RON 4,95 M RON 4,70 M RON ▼ 5,1%
Capitaluri proprii −412,8 K RON 1,63 M RON 2,83 M RON 4,35 M RON 3,75 M RON 3,36 M RON 3,39 M RON ▲ 0,8%
Datorii totale 2,06 M RON 2,19 M RON 2,45 M RON 1,03 M RON 1,58 M RON 1,59 M RON 1,31 M RON ▼ 17,6%
Lichiditate curentă 0,14 0,46 1,22 1,30 0,93 0,73 0,69 ▼ 5,3%
Marjă netă (%) -1.243,14 92,48 38,61 38,53 -513,12 -433,43 9,05 ▲ 102,1%
Scor bonitate 19 73 85 90 40 47 73 ▲ 55,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (27,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 481,4 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate