Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MABO PRINT SERV S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, MUNCII, 1, M8, C, 1, 23, 30491, 3, (FOSTĂ INTR. MUNCII NR. 2)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 307.887 RON | 307.890 RON | 205.573 RON | 93.580 RON | 102.317 RON | 106.136 RON | 10.864 RON | 95.272 RON | 93.780 RON | 14.680 RON | −19 RON | 56.947 RON | 0 RON | 2.324 RON | 0 |
| 2020 | 281.512 RON | 281.520 RON | 174.540 RON | 100.672 RON | 106.980 RON | 159.196 RON | 7.061 RON | 152.135 RON | 144.452 RON | 14.849 RON | 641 RON | 59.673 RON | 0 RON | 105 RON | 0 |
| 2021 | 235.388 RON | 233.293 RON | 147.910 RON | 79.548 RON | 85.383 RON | 231.701 RON | 2.774 RON | 228.927 RON | 221.368 RON | 10.333 RON | 2.161 RON | 174.674 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 276.283 RON | 276.290 RON | 192.176 RON | 79.190 RON | 84.114 RON | 189.272 RON | 5.468 RON | 183.804 RON | 167.927 RON | 21.345 RON | 6.611 RON | 38.608 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 132.602 RON | 132.787 RON | 108.694 RON | 17.690 RON | 24.093 RON | 92.833 RON | 3.185 RON | 89.648 RON | 87.082 RON | 6.192 RON | 1.647 RON | 30.536 RON | 0 RON | 441 RON | 1 |
| 2024 | 194.149 RON | 194.298 RON | 122.454 RON | 56.846 RON | 71.844 RON | 128.703 RON | 5.394 RON | 123.309 RON | 119.253 RON | 9.509 RON | 4.762 RON | 39.368 RON | 0 RON | 59 RON | 0 |
| 2025 | 184.632 RON | 184.641 RON | 174.149 RON | 5.160 RON | 10.492 RON | 131.854 RON | 8.696 RON | 123.158 RON | 118.867 RON | 13.041 RON | 2.504 RON | 68.912 RON | 0 RON | 54 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9510 — Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Top format din 198 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 307,9 K RON | 281,5 K RON | 235,4 K RON | 276,3 K RON | 132,6 K RON | 194,1 K RON | 184,6 K RON |
| Venituri totale | 307,9 K RON | 281,5 K RON | 233,3 K RON | 276,3 K RON | 132,8 K RON | 194,3 K RON | 184,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 205,6 K RON | 174,5 K RON | 147,9 K RON | 192,2 K RON | 108,7 K RON | 122,5 K RON | 174,1 K RON |
| Rezultat net | 93,6 K RON | 100,7 K RON | 79,5 K RON | 79,2 K RON | 17,7 K RON | 56,8 K RON | 5,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 137,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,44 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 9,25 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,97 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 73,73 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,68 |
| Durata încasare (zile) | 136 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 14,7 K RON | 106,1 K RON | 13,8% |
| 2020 | 14,8 K RON | 159,2 K RON | 9,3% |
| 2021 | 10,3 K RON | 231,7 K RON | 4,5% |
| 2022 | 21,3 K RON | 189,3 K RON | 11,3% |
| 2023 | 6,2 K RON | 92,8 K RON | 6,7% |
| 2024 | 9,5 K RON | 128,7 K RON | 7,4% |
| 2025 | 13,0 K RON | 131,9 K RON | 9,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 307,9 K RON | 281,5 K RON | 235,4 K RON | 276,3 K RON | 132,6 K RON | 194,1 K RON | 184,6 K RON | ▼ 4,9% |
| Rezultat net | 93,6 K RON | 100,7 K RON | 79,5 K RON | 79,2 K RON | 17,7 K RON | 56,8 K RON | 5,2 K RON | ▼ 90,9% |
| Total active | 106,1 K RON | 159,2 K RON | 231,7 K RON | 189,3 K RON | 92,8 K RON | 128,7 K RON | 131,9 K RON | ▲ 2,4% |
| Capitaluri proprii | 93,8 K RON | 144,5 K RON | 221,4 K RON | 167,9 K RON | 87,1 K RON | 119,3 K RON | 118,9 K RON | ▼ 0,3% |
| Datorii totale | 14,7 K RON | 14,8 K RON | 10,3 K RON | 21,3 K RON | 6,2 K RON | 9,5 K RON | 13,0 K RON | ▲ 37,1% |
| Lichiditate curentă | 6,49 | 10,25 | 22,15 | 8,61 | 14,48 | 12,97 | 9,44 | ▼ 27,2% |
| Marjă netă (%) | 30,39 | 35,76 | 33,79 | 28,66 | 13,34 | 29,28 | 2,79 | ▼ 90,5% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 87 | 87 | 95 | 70 | ▼ 26,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.44), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.