Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ADALEX TRANS & PERSONALIZARE S.R.L.

CUI: 38965831 J2018000474291 SRL Prahova, Sat Moceşti, Comuna Iordăcheanu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38965831
Cod înmatriculare J2018000474291
EUID ROONRC.J2018000474291
Data înmatriculării 2018-03-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Prahova, Sat Moceşti, Comuna Iordăcheanu, MOCEŞTI, 275, 107311

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Sat Moceşti, Comuna Iordăcheanu
Stradă: MOCEŞTI
Număr: 275
Cod poștal: 107311

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 113.955 RON 113.709 RON 158.915 RON −46.345 RON −45.206 RON 81.367 RON 62.035 RON 19.332 RON −19.767 RON 103.423 RON 1.067 RON 13.410 RON 0 RON 2.289 RON 1
2020 157.693 RON 162.621 RON 169.878 RON −8.792 RON −7.257 RON 69.460 RON 39.756 RON 29.704 RON −28.559 RON 98.788 RON 0 RON 7.507 RON 0 RON 769 RON 2
2021 158.020 RON 157.323 RON 144.203 RON 11.540 RON 13.120 RON 45.755 RON 24.367 RON 21.388 RON −17.019 RON 64.044 RON 0 RON 9.383 RON 0 RON 1.270 RON 1
2022 223.962 RON 243.640 RON 190.381 RON 50.872 RON 53.259 RON 67.783 RON 14.191 RON 53.592 RON 33.853 RON 34.755 RON 0 RON 16.444 RON 0 RON 825 RON 1
2023 731.831 RON 746.225 RON 564.119 RON 174.902 RON 182.106 RON 308.229 RON 163.991 RON 144.238 RON 175.382 RON 147.913 RON 0 RON 26.471 RON 0 RON 15.066 RON 2
2024 665.685 RON 665.691 RON 563.487 RON 87.708 RON 102.204 RON 260.747 RON 139.660 RON 121.087 RON 187.002 RON 85.554 RON 19 RON 6.089 RON 0 RON 11.809 RON 2
2025 757.695 RON 780.506 RON 644.182 RON 114.195 RON 136.324 RON 419.087 RON 342.503 RON 76.584 RON 229.364 RON 219.740 RON 1.000 RON 28.779 RON 0 RON 30.017 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

PĂUN RĂZVAN-IONUȚ
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,485 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.35) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
757,7 K RON
Rezultat Net 2025
114,2 K RON
Total Active 2025
419,1 K RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 114,0 K RON 157,7 K RON 158,0 K RON 224,0 K RON 731,8 K RON 665,7 K RON 757,7 K RON
Venituri totale 113,7 K RON 162,6 K RON 157,3 K RON 243,6 K RON 746,2 K RON 665,7 K RON 780,5 K RON
Cheltuieli totale 158,9 K RON 169,9 K RON 144,2 K RON 190,4 K RON 564,1 K RON 563,5 K RON 644,2 K RON
Rezultat net −46,3 K RON −8,8 K RON 11,5 K RON 50,9 K RON 174,9 K RON 87,7 K RON 114,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 904,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,35 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,34 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,21 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,91 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate342,5 K RON (81.7%)
Active circulante76,6 K RON (18.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,0 K RON
Creanțe28,8 K RON
Numerar46,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 757,70
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 26,33
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
18,0%
Marjă netă
15,1%
ROA
27,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 103,4 K RON 81,4 K RON 127,1%
2020 98,8 K RON 69,5 K RON 142,2%
2021 64,0 K RON 45,8 K RON 140,0%
2022 34,8 K RON 67,8 K RON 51,3%
2023 147,9 K RON 308,2 K RON 48,0%
2024 85,6 K RON 260,7 K RON 32,8%
2025 219,7 K RON 419,1 K RON 52,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 114,0 K RON 157,7 K RON 158,0 K RON 224,0 K RON 731,8 K RON 665,7 K RON 757,7 K RON ▲ 13,8%
Rezultat net −46,3 K RON −8,8 K RON 11,5 K RON 50,9 K RON 174,9 K RON 87,7 K RON 114,2 K RON ▲ 30,2%
Total active 81,4 K RON 69,5 K RON 45,8 K RON 67,8 K RON 308,2 K RON 260,7 K RON 419,1 K RON ▲ 60,7%
Capitaluri proprii −19,8 K RON −28,6 K RON −17,0 K RON 33,9 K RON 175,4 K RON 187,0 K RON 229,4 K RON ▲ 22,7%
Datorii totale 103,4 K RON 98,8 K RON 64,0 K RON 34,8 K RON 147,9 K RON 85,6 K RON 219,7 K RON ▲ 156,8%
Lichiditate curentă 0,19 0,30 0,33 1,54 0,98 1,42 0,35 ▼ 75,4%
Marjă netă (%) -40,67 -5,58 7,30 22,71 23,90 13,18 15,07 ▲ 14,3%
Scor bonitate 19 32 45 90 78 77 73 ▼ 5,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (114,2 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 904,3 K RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.