Publicitate

MIRU TEAM PUB S.R.L.

CUI: 39892878 J2018000493360 SRL Tulcea, Municipiul Tulcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39892878
Cod înmatriculare J2018000493360
EUID ROONRC.J2018000493360
Data înmatriculării 2018-09-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Tulcea, Municipiul Tulcea, CIUREL, 1, 820017, C1-Bar

Țară: România
Județ: Tulcea
Localitate: Municipiul Tulcea
Stradă: CIUREL
Număr: 1
Cod poștal: 820017
Completare adresă: C1-Bar

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 54.258 RON 54.760 RON 95.467 RON −41.255 RON −40.707 RON 175.766 RON 129.391 RON 46.375 RON 74.506 RON 101.260 RON 23.914 RON 5.067 RON 0 RON 0 RON 1
2024 98.794 RON 103.050 RON 95.651 RON 4.696 RON 7.399 RON 248.548 RON 140.666 RON 107.882 RON 59.261 RON 189.287 RON 81.029 RON 3.023 RON 0 RON 0 RON 1
2025 275.116 RON 397.649 RON 375.445 RON 10.465 RON 22.204 RON 126.006 RON 101.062 RON 24.944 RON 54.490 RON 71.516 RON 11.840 RON 12.381 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MIRU CONSTANTIN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 140 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.35) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
275,1 K RON
Rezultat Net 2025
10,5 K RON
Total Active 2025
126,0 K RON
Scor Bonitate
58/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 58/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 54,3 K RON 98,8 K RON 275,1 K RON
Venituri totale 54,8 K RON 103,1 K RON 397,6 K RON
Cheltuieli totale 95,5 K RON 95,7 K RON 375,4 K RON
Rezultat net −41,3 K RON 4,7 K RON 10,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 363,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,35 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,18 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,76 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate101,1 K RON (80.2%)
Active circulante24,9 K RON (19.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri11,8 K RON
Creanțe12,4 K RON
Numerar723 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 23,24
Durata stocaj (zile) 16
Rotație creanțe (ori/an) 22,22
Durata încasare (zile) 16

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,1%
Marjă netă
3,8%
ROA
8,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 101,3 K RON 175,8 K RON 57,6%
2024 189,3 K RON 248,5 K RON 76,2%
2025 71,5 K RON 126,0 K RON 56,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

58
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 54,3 K RON 98,8 K RON 275,1 K RON ▲ 178,5%
Rezultat net −41,3 K RON 4,7 K RON 10,5 K RON ▲ 122,8%
Total active 175,8 K RON 248,5 K RON 126,0 K RON ▼ 49,3%
Capitaluri proprii 74,5 K RON 59,3 K RON 54,5 K RON ▼ 8,1%
Datorii totale 101,3 K RON 189,3 K RON 71,5 K RON ▼ 62,2%
Lichiditate curentă 0,46 0,57 0,35 ▼ 38,8%
Marjă netă (%) -76,03 4,75 3,80 ▼ 20,0%
Scor bonitate 37 63 58 ▼ 7,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 363,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate