Publicitate

ZEA RESIDENCE S.R.L.

CUI: 38725693 J2018000763405 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38725693
Cod înmatriculare J2018000763405
EUID ROONRC.J2018000763405
Data înmatriculării 2018-01-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, AMURGULUI, 22, P3, 2, 3, 136, 51985, 5

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 5
Sector: 5
Stradă: AMURGULUI
Număr: 22
Bloc: P3
Scară: 2
Etaj: 3
Apartament: 136
Cod poștal: 51985

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 905.451 RON 905.451 RON 1.033.138 RON −127.687 RON −127.687 RON 1.588.954 RON −674.214 RON 2.263.168 RON −468.359 RON 2.074.499 RON 46.991 RON 1.556.614 RON 0 RON 17.186 RON 1
2020 280.096 RON 280.096 RON 185.602 RON 93.865 RON 94.494 RON 268.797 RON 161.421 RON 107.376 RON −374.493 RON 643.290 RON 51.320 RON 54.579 RON 0 RON 0 RON 1
2021 2.157.650 RON 2.157.741 RON 2.038.919 RON 118.661 RON 118.822 RON 662.782 RON 159.964 RON 502.818 RON −255.833 RON 918.615 RON 223.799 RON 50.111 RON 0 RON 0 RON 1
2022 2.422.459 RON 2.422.459 RON 2.289.868 RON 127.048 RON 132.591 RON 1.622.359 RON 158.507 RON 1.463.852 RON −124.155 RON 1.757.284 RON 383.949 RON 122.803 RON 0 RON 10.770 RON 1
2023 2.561.422 RON 2.561.422 RON 2.282.479 RON 277.902 RON 278.943 RON 948.152 RON 157.050 RON 791.102 RON 158.374 RON 800.547 RON 332.562 RON 155.336 RON 0 RON 10.769 RON 1
2024 3.206.621 RON 3.206.621 RON 2.818.844 RON 387.085 RON 387.777 RON 847.251 RON 157.050 RON 690.201 RON 545.459 RON 312.563 RON 283.029 RON 81.280 RON 0 RON 10.771 RON 1
2025 3.208.821 RON 3.208.821 RON 2.956.557 RON 252.264 RON 252.264 RON 740.218 RON 157.050 RON 583.168 RON 647.722 RON 107.579 RON 365.720 RON 131.475 RON 0 RON 15.083 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ZAHARIA MIHAELA-CLAUDIA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (29)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,201 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
3,21 M RON
Rezultat Net 2025
252,3 K RON
Total Active 2025
740,2 K RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 905,5 K RON 280,1 K RON 2,16 M RON 2,42 M RON 2,56 M RON 3,21 M RON 3,21 M RON
Venituri totale 905,5 K RON 280,1 K RON 2,16 M RON 2,42 M RON 2,56 M RON 3,21 M RON 3,21 M RON
Cheltuieli totale 1,03 M RON 185,6 K RON 2,04 M RON 2,29 M RON 2,28 M RON 2,82 M RON 2,96 M RON
Rezultat net −127,7 K RON 93,9 K RON 118,7 K RON 127,0 K RON 277,9 K RON 387,1 K RON 252,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,99 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,42 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,02 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,80 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,88 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate157,1 K RON (21.2%)
Active circulante583,2 K RON (78.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri365,7 K RON
Creanțe131,5 K RON
Numerar86,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,77
Durata stocaj (zile) 42
Rotație creanțe (ori/an) 24,41
Durata încasare (zile) 15

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,9%
Marjă netă
7,9%
ROA
34,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,07 M RON 1,59 M RON 130,6%
2020 643,3 K RON 268,8 K RON 239,3%
2021 918,6 K RON 662,8 K RON 138,6%
2022 1,76 M RON 1,62 M RON 108,3%
2023 800,5 K RON 948,2 K RON 84,4%
2024 312,6 K RON 847,3 K RON 36,9%
2025 107,6 K RON 740,2 K RON 14,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 905,5 K RON 280,1 K RON 2,16 M RON 2,42 M RON 2,56 M RON 3,21 M RON 3,21 M RON ▲ 0,1%
Rezultat net −127,7 K RON 93,9 K RON 118,7 K RON 127,0 K RON 277,9 K RON 387,1 K RON 252,3 K RON ▼ 34,8%
Total active 1,59 M RON 268,8 K RON 662,8 K RON 1,62 M RON 948,2 K RON 847,3 K RON 740,2 K RON ▼ 12,6%
Capitaluri proprii −468,4 K RON −374,5 K RON −255,8 K RON −124,2 K RON 158,4 K RON 545,5 K RON 647,7 K RON ▲ 18,7%
Datorii totale 2,07 M RON 643,3 K RON 918,6 K RON 1,76 M RON 800,5 K RON 312,6 K RON 107,6 K RON ▼ 65,6%
Lichiditate curentă 1,09 0,17 0,55 0,83 0,99 2,21 5,42 ▲ 145,5%
Marjă netă (%) -14,10 33,51 5,50 5,24 10,85 12,07 7,86 ▼ 34,9%
Scor bonitate 31 42 55 55 73 100 82 ▼ 18,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (252,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.42), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,99 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate