Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OCTAVALE STYLE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Suceava, Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Alexandru cel Bun, 43
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 223.166 RON | 223.166 RON | 171.482 RON | 44.990 RON | 51.684 RON | 158.476 RON | 32.172 RON | 126.304 RON | 94.502 RON | 63.974 RON | 77.767 RON | 6.130 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 502.414 RON | 502.414 RON | 379.632 RON | 110.470 RON | 122.782 RON | 247.209 RON | 30.027 RON | 217.182 RON | 204.972 RON | 42.237 RON | 144.876 RON | 30.675 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 663.913 RON | 663.971 RON | 549.302 RON | 109.267 RON | 114.669 RON | 409.534 RON | 27.883 RON | 381.651 RON | 314.239 RON | 95.295 RON | 330.967 RON | 16.588 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 1.494.384 RON | 1.497.587 RON | 1.236.331 RON | 248.945 RON | 261.256 RON | 768.006 RON | 25.738 RON | 742.268 RON | 563.184 RON | 204.822 RON | 649.246 RON | 38.856 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 1.923.066 RON | 1.924.858 RON | 1.604.101 RON | 305.639 RON | 320.757 RON | 1.038.480 RON | 23.593 RON | 1.014.887 RON | 868.824 RON | 169.656 RON | 765.565 RON | 150.690 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 2.301.877 RON | 2.302.054 RON | 1.965.017 RON | 278.339 RON | 337.037 RON | 1.272.311 RON | 95.767 RON | 1.176.544 RON | 1.147.163 RON | 125.148 RON | 852.728 RON | 116.626 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 2.496.126 RON | 2.501.254 RON | 2.107.327 RON | 339.885 RON | 393.927 RON | 1.576.165 RON | 77.697 RON | 1.498.468 RON | 1.463.048 RON | 113.117 RON | 1.043.848 RON | 235.783 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Top format din 107 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 223,2 K RON | 502,4 K RON | 663,9 K RON | 1,49 M RON | 1,92 M RON | 2,30 M RON | 2,50 M RON |
| Venituri totale | 223,2 K RON | 502,4 K RON | 664,0 K RON | 1,50 M RON | 1,92 M RON | 2,30 M RON | 2,50 M RON |
| Cheltuieli totale | 171,5 K RON | 379,6 K RON | 549,3 K RON | 1,24 M RON | 1,60 M RON | 1,97 M RON | 2,11 M RON |
| Rezultat net | 45,0 K RON | 110,5 K RON | 109,3 K RON | 248,9 K RON | 305,6 K RON | 278,3 K RON | 339,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,04 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13,25 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,02 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,93 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 13,93 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,39 |
| Durata stocaj (zile) | 153 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,59 |
| Durata încasare (zile) | 35 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 64,0 K RON | 158,5 K RON | 40,4% |
| 2020 | 42,2 K RON | 247,2 K RON | 17,1% |
| 2021 | 95,3 K RON | 409,5 K RON | 23,3% |
| 2022 | 204,8 K RON | 768,0 K RON | 26,7% |
| 2023 | 169,7 K RON | 1,04 M RON | 16,3% |
| 2024 | 125,1 K RON | 1,27 M RON | 9,8% |
| 2025 | 113,1 K RON | 1,58 M RON | 7,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 223,2 K RON | 502,4 K RON | 663,9 K RON | 1,49 M RON | 1,92 M RON | 2,30 M RON | 2,50 M RON | ▲ 8,4% |
| Rezultat net | 45,0 K RON | 110,5 K RON | 109,3 K RON | 248,9 K RON | 305,6 K RON | 278,3 K RON | 339,9 K RON | ▲ 22,1% |
| Total active | 158,5 K RON | 247,2 K RON | 409,5 K RON | 768,0 K RON | 1,04 M RON | 1,27 M RON | 1,58 M RON | ▲ 23,9% |
| Capitaluri proprii | 94,5 K RON | 205,0 K RON | 314,2 K RON | 563,2 K RON | 868,8 K RON | 1,15 M RON | 1,46 M RON | ▲ 27,5% |
| Datorii totale | 64,0 K RON | 42,2 K RON | 95,3 K RON | 204,8 K RON | 169,7 K RON | 125,1 K RON | 113,1 K RON | ▼ 9,6% |
| Lichiditate curentă | 1,97 | 5,14 | 4,00 | 3,62 | 5,98 | 9,40 | 13,25 | ▲ 40,9% |
| Marjă netă (%) | 20,16 | 21,99 | 16,46 | 16,66 | 15,89 | 12,09 | 13,62 | ▲ 12,7% |
| Scor bonitate | 82 | 100 | 87 | 95 | 100 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (339,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (13.25), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,04 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.