Publicitate

LUVAC STUDIOS S.R.L.

CUI: 38748026 J2018000969403 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38748026
Cod înmatriculare J2018000969403
EUID ROONRC.J2018000969403
Data înmatriculării 2018-01-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, BARBU MUMULEANU, 52-52A, 2, PARTER, SPATIUL 7

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: BARBU MUMULEANU
Număr: 52-52A
Completare adresă: PARTER, SPATIUL 7

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 299.943 RON 299.949 RON 226.618 RON 70.338 RON 73.331 RON 131.670 RON 10.214 RON 121.456 RON 70.579 RON 61.572 RON 0 RON 89.693 RON 0 RON 481 RON 2
2024 348.069 RON 348.079 RON 299.476 RON 38.203 RON 48.603 RON 104.397 RON 9.748 RON 94.649 RON 38.443 RON 66.026 RON 0 RON 3.968 RON 0 RON 72 RON 4
2025 340.271 RON 340.282 RON 364.031 RON −23.749 RON −23.749 RON 118.899 RON 77.541 RON 41.358 RON 14.694 RON 133.509 RON 2.967 RON 17.255 RON 0 RON 29.304 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

CĂRARE LUCIAN ŞTEFAN
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,143 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.31) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−23.749 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 112.3% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
340,3 K RON
Rezultat Net 2025
−23,7 K RON
Total Active 2025
118,9 K RON
Scor Bonitate
25/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 25/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 299,9 K RON 348,1 K RON 340,3 K RON
Venituri totale 299,9 K RON 348,1 K RON 340,3 K RON
Cheltuieli totale 226,6 K RON 299,5 K RON 364,0 K RON
Rezultat net 70,3 K RON 38,2 K RON −23,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 369,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,31 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,29 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,16 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,89 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate77,5 K RON (65.2%)
Active circulante41,4 K RON (34.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,0 K RON
Creanțe17,3 K RON
Numerar21,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 114,69
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 19,72
Durata încasare (zile) 19

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-7,0%
Marjă netă
-7,0%
ROA
-20,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 61,6 K RON 131,7 K RON 46,8%
2024 66,0 K RON 104,4 K RON 63,3%
2025 133,5 K RON 118,9 K RON 112,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

25
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 299,9 K RON 348,1 K RON 340,3 K RON ▼ 2,2%
Rezultat net 70,3 K RON 38,2 K RON −23,7 K RON ▼ 162,2%
Total active 131,7 K RON 104,4 K RON 118,9 K RON ▲ 13,9%
Capitaluri proprii 70,6 K RON 38,4 K RON 14,7 K RON ▼ 61,8%
Datorii totale 61,6 K RON 66,0 K RON 133,5 K RON ▲ 102,2%
Lichiditate curentă 1,97 1,43 0,31 ▼ 78,4%
Marjă netă (%) 23,45 10,98 -6,98 ▼ 163,6%
Scor bonitate 82 72 25 ▼ 65,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 369,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 112.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate