Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
REPUBLIC MUSIC GROUP S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, CAISULUI, 5, 1, 18, 77086, camera nr.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 143.484 RON | 143.484 RON | 63.043 RON | 76.137 RON | 80.441 RON | 108.178 RON | 7.893 RON | 100.285 RON | 90.252 RON | 18.082 RON | 0 RON | 16.898 RON | 0 RON | 156 RON | 0 |
| 2020 | 106.373 RON | 106.375 RON | 69.514 RON | 33.887 RON | 36.861 RON | 125.503 RON | 39.697 RON | 85.806 RON | 96.245 RON | 30.029 RON | 0 RON | 4.282 RON | 0 RON | 771 RON | 0 |
| 2021 | 111.410 RON | 111.410 RON | 58.927 RON | 49.541 RON | 52.483 RON | 147.288 RON | 29.637 RON | 117.651 RON | 140.523 RON | 6.994 RON | 0 RON | 6.285 RON | 0 RON | 229 RON | 0 |
| 2022 | 89.519 RON | 89.519 RON | 52.350 RON | 34.538 RON | 37.169 RON | 55.439 RON | 18.648 RON | 36.791 RON | 50.009 RON | 5.675 RON | 0 RON | 6.034 RON | 0 RON | 245 RON | 0 |
| 2023 | 93.710 RON | 93.742 RON | 47.591 RON | 38.074 RON | 46.151 RON | 44.039 RON | 8.214 RON | 35.825 RON | 38.314 RON | 5.985 RON | 0 RON | 11.712 RON | 0 RON | 260 RON | 0 |
| 2024 | 138.204 RON | 138.204 RON | 44.273 RON | 80.141 RON | 93.931 RON | 120.307 RON | 2.828 RON | 117.479 RON | 118.455 RON | 2.285 RON | 0 RON | 74.500 RON | 0 RON | 433 RON | 0 |
| 2025 | 65.557 RON | 65.971 RON | 34.801 RON | 25.987 RON | 31.170 RON | 72.285 RON | 1.915 RON | 70.370 RON | 70.469 RON | 2.038 RON | 0 RON | 49.017 RON | 0 RON | 222 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5920 — Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Top format din 88 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 143,5 K RON | 106,4 K RON | 111,4 K RON | 89,5 K RON | 93,7 K RON | 138,2 K RON | 65,6 K RON |
| Venituri totale | 143,5 K RON | 106,4 K RON | 111,4 K RON | 89,5 K RON | 93,7 K RON | 138,2 K RON | 66,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 63,0 K RON | 69,5 K RON | 58,9 K RON | 52,4 K RON | 47,6 K RON | 44,3 K RON | 34,8 K RON |
| Rezultat net | 76,1 K RON | 33,9 K RON | 49,5 K RON | 34,5 K RON | 38,1 K RON | 80,1 K RON | 26,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 80,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 34,53 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 34,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 10,48 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 35,47 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,34 |
| Durata încasare (zile) | 273 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 18,1 K RON | 108,2 K RON | 16,7% |
| 2020 | 30,0 K RON | 125,5 K RON | 23,9% |
| 2021 | 7,0 K RON | 147,3 K RON | 4,8% |
| 2022 | 5,7 K RON | 55,4 K RON | 10,2% |
| 2023 | 6,0 K RON | 44,0 K RON | 13,6% |
| 2024 | 2,3 K RON | 120,3 K RON | 1,9% |
| 2025 | 2,0 K RON | 72,3 K RON | 2,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 143,5 K RON | 106,4 K RON | 111,4 K RON | 89,5 K RON | 93,7 K RON | 138,2 K RON | 65,6 K RON | ▼ 52,6% |
| Rezultat net | 76,1 K RON | 33,9 K RON | 49,5 K RON | 34,5 K RON | 38,1 K RON | 80,1 K RON | 26,0 K RON | ▼ 67,6% |
| Total active | 108,2 K RON | 125,5 K RON | 147,3 K RON | 55,4 K RON | 44,0 K RON | 120,3 K RON | 72,3 K RON | ▼ 39,9% |
| Capitaluri proprii | 90,3 K RON | 96,2 K RON | 140,5 K RON | 50,0 K RON | 38,3 K RON | 118,5 K RON | 70,5 K RON | ▼ 40,5% |
| Datorii totale | 18,1 K RON | 30,0 K RON | 7,0 K RON | 5,7 K RON | 6,0 K RON | 2,3 K RON | 2,0 K RON | ▼ 10,8% |
| Lichiditate curentă | 5,55 | 2,86 | 16,82 | 6,48 | 5,99 | 51,41 | 34,53 | ▼ 32,8% |
| Marjă netă (%) | 53,06 | 31,86 | 44,47 | 38,58 | 40,63 | 57,99 | 39,64 | ▼ 31,6% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 100 | 80 | 95 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (26,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (34.53), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 80,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.