Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STS ONE SERV S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Lalelelor, 5, 617435
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 271.058 RON | 271.058 RON | 247.428 RON | 15.340 RON | 23.630 RON | 87.926 RON | 0 RON | 87.926 RON | 27.188 RON | 60.738 RON | 87.300 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 248.125 RON | 248.125 RON | 188.939 RON | 53.680 RON | 59.186 RON | 109.234 RON | 0 RON | 109.234 RON | 80.868 RON | 28.366 RON | 45.381 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 372.644 RON | 372.644 RON | 281.713 RON | 87.651 RON | 90.931 RON | 174.384 RON | 0 RON | 174.384 RON | 168.519 RON | 5.865 RON | 103.712 RON | 51.944 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 516.348 RON | 516.348 RON | 435.815 RON | 76.143 RON | 80.533 RON | 297.658 RON | 0 RON | 297.658 RON | 76.343 RON | 247.015 RON | 175.239 RON | 31.063 RON | 0 RON | 25.700 RON | 1 |
| 2023 | 520.970 RON | 520.970 RON | 451.959 RON | 63.801 RON | 69.011 RON | 467.904 RON | 27.148 RON | 440.756 RON | 142.616 RON | 352.406 RON | 396.688 RON | 22.176 RON | 0 RON | 27.118 RON | 1 |
| 2024 | 605.128 RON | 605.128 RON | 584.944 RON | 13.499 RON | 20.184 RON | 544.697 RON | 136.694 RON | 408.003 RON | 155.268 RON | 389.429 RON | 381.764 RON | 16.906 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 271,1 K RON | 248,1 K RON | 372,6 K RON | 516,3 K RON | 521,0 K RON | 605,1 K RON |
| Venituri totale | 271,1 K RON | 248,1 K RON | 372,6 K RON | 516,3 K RON | 521,0 K RON | 605,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 247,4 K RON | 188,9 K RON | 281,7 K RON | 435,8 K RON | 452,0 K RON | 584,9 K RON |
| Rezultat net | 15,3 K RON | 53,7 K RON | 87,7 K RON | 76,1 K RON | 63,8 K RON | 13,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 685,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,05 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,07 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,40 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,59 |
| Durata stocaj (zile) | 230 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 35,79 |
| Durata încasare (zile) | 10 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 60,7 K RON | 87,9 K RON | 69,1% |
| 2020 | 28,4 K RON | 109,2 K RON | 26,0% |
| 2021 | 5,9 K RON | 174,4 K RON | 3,4% |
| 2022 | 247,0 K RON | 297,7 K RON | 83,0% |
| 2023 | 352,4 K RON | 467,9 K RON | 75,3% |
| 2024 | 389,4 K RON | 544,7 K RON | 71,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 271,1 K RON | 248,1 K RON | 372,6 K RON | 516,3 K RON | 521,0 K RON | 605,1 K RON | ▲ 16,2% |
| Rezultat net | 15,3 K RON | 53,7 K RON | 87,7 K RON | 76,1 K RON | 63,8 K RON | 13,5 K RON | ▼ 78,8% |
| Total active | 87,9 K RON | 109,2 K RON | 174,4 K RON | 297,7 K RON | 467,9 K RON | 544,7 K RON | ▲ 16,4% |
| Capitaluri proprii | 27,2 K RON | 80,9 K RON | 168,5 K RON | 76,3 K RON | 142,6 K RON | 155,3 K RON | ▲ 8,9% |
| Datorii totale | 60,7 K RON | 28,4 K RON | 5,9 K RON | 247,0 K RON | 352,4 K RON | 389,4 K RON | ▲ 10,5% |
| Lichiditate curentă | 1,45 | 3,85 | 29,73 | 1,21 | 1,25 | 1,05 | ▼ 16,2% |
| Marjă netă (%) | 5,66 | 21,63 | 23,52 | 14,75 | 12,25 | 2,23 | ▼ 81,8% |
| Scor bonitate | 67 | 95 | 100 | 67 | 72 | 57 | ▼ 20,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (13,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 685,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.