Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TOPOGRAPHIC SOLUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, MIHAIL EMINESCU, 9, G1, B, 22, 615200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 166.688 RON | 166.688 RON | 141.462 RON | 23.559 RON | 25.226 RON | 41.979 RON | 29.110 RON | 12.869 RON | 23.719 RON | 18.260 RON | 0 RON | 475 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 580.653 RON | 580.785 RON | 345.790 RON | 230.084 RON | 234.995 RON | 375.100 RON | 148.511 RON | 226.589 RON | 253.803 RON | 121.297 RON | 0 RON | 196.437 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2021 | 685.838 RON | 688.022 RON | 508.726 RON | 173.657 RON | 179.296 RON | 559.560 RON | 148.333 RON | 411.227 RON | 369.440 RON | 190.120 RON | 0 RON | 296.909 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2022 | 641.221 RON | 667.173 RON | 524.835 RON | 136.087 RON | 142.338 RON | 395.597 RON | 234.259 RON | 161.338 RON | 195.211 RON | 200.386 RON | 0 RON | 144.861 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2023 | 986.324 RON | 1.008.873 RON | 789.438 RON | 210.975 RON | 219.435 RON | 508.905 RON | 243.885 RON | 265.020 RON | 280.100 RON | 218.771 RON | 0 RON | 138.852 RON | 11.519 RON | 1.485 RON | 6 |
| 2024 | 1.695.048 RON | 1.697.993 RON | 806.420 RON | 847.434 RON | 891.573 RON | 1.266.234 RON | 379.405 RON | 886.829 RON | 848.491 RON | 410.309 RON | 0 RON | 515.204 RON | 8.919 RON | 1.485 RON | 6 |
| 2025 | 1.365.099 RON | 1.388.429 RON | 1.013.335 RON | 320.064 RON | 375.094 RON | 1.117.479 RON | 637.743 RON | 479.736 RON | 323.213 RON | 789.432 RON | 0 RON | 405.971 RON | 6.319 RON | 1.485 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (21)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 241 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.61) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 166,7 K RON | 580,7 K RON | 685,8 K RON | 641,2 K RON | 986,3 K RON | 1,70 M RON | 1,37 M RON |
| Venituri totale | 166,7 K RON | 580,8 K RON | 688,0 K RON | 667,2 K RON | 1,01 M RON | 1,70 M RON | 1,39 M RON |
| Cheltuieli totale | 141,5 K RON | 345,8 K RON | 508,7 K RON | 524,8 K RON | 789,4 K RON | 806,4 K RON | 1,01 M RON |
| Rezultat net | 23,6 K RON | 230,1 K RON | 173,7 K RON | 136,1 K RON | 211,0 K RON | 847,4 K RON | 320,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,75 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,61 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,61 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,36 |
| Durata încasare (zile) | 109 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 18,3 K RON | 42,0 K RON | 43,5% |
| 2020 | 121,3 K RON | 375,1 K RON | 32,3% |
| 2021 | 190,1 K RON | 559,6 K RON | 34,0% |
| 2022 | 200,4 K RON | 395,6 K RON | 50,7% |
| 2023 | 218,8 K RON | 508,9 K RON | 43,0% |
| 2024 | 410,3 K RON | 1,27 M RON | 32,4% |
| 2025 | 789,4 K RON | 1,12 M RON | 70,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 166,7 K RON | 580,7 K RON | 685,8 K RON | 641,2 K RON | 986,3 K RON | 1,70 M RON | 1,37 M RON | ▼ 19,5% |
| Rezultat net | 23,6 K RON | 230,1 K RON | 173,7 K RON | 136,1 K RON | 211,0 K RON | 847,4 K RON | 320,1 K RON | ▼ 62,2% |
| Total active | 42,0 K RON | 375,1 K RON | 559,6 K RON | 395,6 K RON | 508,9 K RON | 1,27 M RON | 1,12 M RON | ▼ 11,7% |
| Capitaluri proprii | 23,7 K RON | 253,8 K RON | 369,4 K RON | 195,2 K RON | 280,1 K RON | 848,5 K RON | 323,2 K RON | ▼ 61,9% |
| Datorii totale | 18,3 K RON | 121,3 K RON | 190,1 K RON | 200,4 K RON | 218,8 K RON | 410,3 K RON | 789,4 K RON | ▲ 92,4% |
| Lichiditate curentă | 0,70 | 1,87 | 2,16 | 0,81 | 1,21 | 2,16 | 0,61 | ▼ 71,9% |
| Marjă netă (%) | 14,13 | 39,63 | 25,32 | 21,22 | 21,39 | 49,99 | 23,45 | ▼ 53,1% |
| Scor bonitate | 70 | 95 | 95 | 58 | 90 | 100 | 53 | ▼ 47,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (320,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,75 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.