Publicitate

HELLO MUSCEL S.R.L.

CUI: 39592420 J2018001357034 SRL Argeş, Sat Capu Piscului, Comuna Godeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39592420
Cod înmatriculare J2018001357034
EUID ROONRC.J2018001357034
Data înmatriculării 2018-07-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Capu Piscului, Comuna Godeni, 257A, 117387

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Capu Piscului, Comuna Godeni
Număr: 257A
Cod poștal: 117387

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 61.692 RON 61.692 RON 58.219 RON 2.917 RON 3.473 RON 80.317 RON 0 RON 80.317 RON 3.117 RON 77.200 RON 64.464 RON 100 RON 0 RON 0 RON 1
2024 290.212 RON 290.212 RON 274.977 RON 13.077 RON 15.235 RON 145.617 RON 0 RON 145.617 RON 16.194 RON 129.423 RON 140.870 RON 3.656 RON 0 RON 0 RON 1
2025 318.003 RON 318.003 RON 294.443 RON 20.242 RON 23.560 RON 184.195 RON 0 RON 184.195 RON 36.436 RON 147.759 RON 170.962 RON 8.149 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

ENACHE ELENA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului
SOARE MARIANA-ALINA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,561 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 80.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
318,0 K RON
Rezultat Net 2025
20,2 K RON
Total Active 2025
184,2 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 61,7 K RON 290,2 K RON 318,0 K RON
Venituri totale 61,7 K RON 290,2 K RON 318,0 K RON
Cheltuieli totale 58,2 K RON 275,0 K RON 294,4 K RON
Rezultat net 2,9 K RON 13,1 K RON 20,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 479,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,25 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,09 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,25 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante184,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri171,0 K RON
Creanțe8,1 K RON
Numerar5,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,86
Durata stocaj (zile) 196
Rotație creanțe (ori/an) 39,02
Durata încasare (zile) 9

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,4%
Marjă netă
6,4%
ROA
11,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 77,2 K RON 80,3 K RON 96,1%
2024 129,4 K RON 145,6 K RON 88,9%
2025 147,8 K RON 184,2 K RON 80,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 61,7 K RON 290,2 K RON 318,0 K RON ▲ 9,6%
Rezultat net 2,9 K RON 13,1 K RON 20,2 K RON ▲ 54,8%
Total active 80,3 K RON 145,6 K RON 184,2 K RON ▲ 26,5%
Capitaluri proprii 3,1 K RON 16,2 K RON 36,4 K RON ▲ 125,0%
Datorii totale 77,2 K RON 129,4 K RON 147,8 K RON ▲ 14,2%
Lichiditate curentă 1,04 1,13 1,25 ▲ 10,8%
Marjă netă (%) 4,73 4,51 6,37 ▲ 41,2%
Scor bonitate 50 70 75 ▲ 7,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 479,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Grad de îndatorare de 80.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate