Publicitate

STELA WOODMOB DESIGN S.R.L.

CUI: 40076440 J2018001642334 SRL Suceava, Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40076440
Cod înmatriculare J2018001642334
EUID ROONRC.J2018001642334
Data înmatriculării 2018-10-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Suceava, Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti, 827, 727500

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti
Număr: 827
Cod poștal: 727500

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 184.711 RON 185.101 RON 109.468 RON 62.860 RON 75.633 RON 148.030 RON 27.696 RON 120.334 RON 63.060 RON 84.970 RON 245 RON 39.152 RON 0 RON 0 RON 1
2024 382.739 RON 382.843 RON 265.944 RON 110.231 RON 116.899 RON 195.897 RON 17.625 RON 178.272 RON 135.291 RON 61.376 RON 101.764 RON 11.125 RON 0 RON 770 RON 3
2025 533.085 RON 535.515 RON 523.183 RON 52 RON 12.332 RON 316.705 RON 14.556 RON 302.149 RON 58.423 RON 258.282 RON 180.497 RON 58.449 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

SAVA STELA
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 142 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 81.6% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
533,1 K RON
Rezultat Net 2025
52 RON
Total Active 2025
316,7 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 184,7 K RON 382,7 K RON 533,1 K RON
Venituri totale 185,1 K RON 382,8 K RON 535,5 K RON
Cheltuieli totale 109,5 K RON 265,9 K RON 523,2 K RON
Rezultat net 62,9 K RON 110,2 K RON 52 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 715,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,17 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,47 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,24 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,23 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate14,6 K RON (4.6%)
Active circulante302,1 K RON (95.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri180,5 K RON
Creanțe58,4 K RON
Numerar63,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,95
Durata stocaj (zile) 124
Rotație creanțe (ori/an) 9,12
Durata încasare (zile) 40

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,3%
Marjă netă
0,0%
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 85,0 K RON 148,0 K RON 57,4%
2024 61,4 K RON 195,9 K RON 31,3%
2025 258,3 K RON 316,7 K RON 81,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 184,7 K RON 382,7 K RON 533,1 K RON ▲ 39,3%
Rezultat net 62,9 K RON 110,2 K RON 52 RON ▼ 100,0%
Total active 148,0 K RON 195,9 K RON 316,7 K RON ▲ 61,7%
Capitaluri proprii 63,1 K RON 135,3 K RON 58,4 K RON ▼ 56,8%
Datorii totale 85,0 K RON 61,4 K RON 258,3 K RON ▲ 320,8%
Lichiditate curentă 1,42 2,90 1,17 ▼ 59,7%
Marjă netă (%) 34,03 28,80 0,01 ▼ 100,0%
Scor bonitate 72 100 57 ▼ 43,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (52 RON).
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 715,2 K RON.

Riscuri identificate

  • Grad de îndatorare de 81.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate