Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VP INSTAL PROFESIONAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Popeşti Leordeni, AMURGULUI, 31 bis, A, 23, 77160, Mansardă
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 213.180 RON | 213.180 RON | 143.237 RON | 67.811 RON | 69.943 RON | 71.694 RON | 372 RON | 71.322 RON | 68.528 RON | 3.166 RON | 278 RON | 8.928 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2020 | 264.566 RON | 264.566 RON | 216.875 RON | 45.045 RON | 47.691 RON | 56.836 RON | 372 RON | 56.464 RON | 45.285 RON | 11.551 RON | 3.612 RON | 1.274 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2021 | 222.840 RON | 222.840 RON | 198.465 RON | 22.146 RON | 24.375 RON | 66.211 RON | 372 RON | 65.839 RON | 22.386 RON | 44.325 RON | 595 RON | 10.000 RON | 0 RON | 500 RON | 6 |
| 2022 | 187.890 RON | 187.890 RON | 181.183 RON | 4.827 RON | 6.707 RON | 34.060 RON | 372 RON | 33.688 RON | 5.067 RON | 28.993 RON | 595 RON | 5.000 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 251.370 RON | 251.370 RON | 213.099 RON | 35.757 RON | 38.271 RON | 40.907 RON | 372 RON | 40.535 RON | 35.997 RON | 4.910 RON | 1.535 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 261.900 RON | 261.900 RON | 195.866 RON | 63.415 RON | 66.034 RON | 67.455 RON | 372 RON | 67.083 RON | 63.655 RON | 3.800 RON | 1.535 RON | 1.604 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 131.250 RON | 131.250 RON | 108.071 RON | 21.866 RON | 23.179 RON | 24.064 RON | 372 RON | 23.692 RON | 22.106 RON | 1.958 RON | 549 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 715 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 213,2 K RON | 264,6 K RON | 222,8 K RON | 187,9 K RON | 251,4 K RON | 261,9 K RON | 131,3 K RON |
| Venituri totale | 213,2 K RON | 264,6 K RON | 222,8 K RON | 187,9 K RON | 251,4 K RON | 261,9 K RON | 131,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 143,2 K RON | 216,9 K RON | 198,5 K RON | 181,2 K RON | 213,1 K RON | 195,9 K RON | 108,1 K RON |
| Rezultat net | 67,8 K RON | 45,0 K RON | 22,1 K RON | 4,8 K RON | 35,8 K RON | 63,4 K RON | 21,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 187,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,10 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 11,82 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 11,82 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 12,29 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 239,07 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,2 K RON | 71,7 K RON | 4,4% |
| 2020 | 11,6 K RON | 56,8 K RON | 20,3% |
| 2021 | 44,3 K RON | 66,2 K RON | 67,0% |
| 2022 | 29,0 K RON | 34,1 K RON | 85,1% |
| 2023 | 4,9 K RON | 40,9 K RON | 12,0% |
| 2024 | 3,8 K RON | 67,5 K RON | 5,6% |
| 2025 | 2,0 K RON | 24,1 K RON | 8,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 213,2 K RON | 264,6 K RON | 222,8 K RON | 187,9 K RON | 251,4 K RON | 261,9 K RON | 131,3 K RON | ▼ 49,9% |
| Rezultat net | 67,8 K RON | 45,0 K RON | 22,1 K RON | 4,8 K RON | 35,8 K RON | 63,4 K RON | 21,9 K RON | ▼ 65,5% |
| Total active | 71,7 K RON | 56,8 K RON | 66,2 K RON | 34,1 K RON | 40,9 K RON | 67,5 K RON | 24,1 K RON | ▼ 64,3% |
| Capitaluri proprii | 68,5 K RON | 45,3 K RON | 22,4 K RON | 5,1 K RON | 36,0 K RON | 63,7 K RON | 22,1 K RON | ▼ 65,3% |
| Datorii totale | 3,2 K RON | 11,6 K RON | 44,3 K RON | 29,0 K RON | 4,9 K RON | 3,8 K RON | 2,0 K RON | ▼ 48,5% |
| Lichiditate curentă | 22,53 | 4,89 | 1,49 | 1,16 | 8,26 | 17,65 | 12,10 | ▼ 31,5% |
| Marjă netă (%) | 31,81 | 17,03 | 9,94 | 2,57 | 14,22 | 24,21 | 16,66 | ▼ 31,2% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 60 | 50 | 100 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (21,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.1), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 187,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.