Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HAPPY LITTLE STEPS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, COBADIN, 3, P19, 3, 75, 51775, 5, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 6.532 RON | 5.975 RON | 44.138 RON | −38.359 RON | −38.163 RON | 25.030 RON | 1.444 RON | 23.586 RON | −48.275 RON | 73.305 RON | 22.590 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 15.628 RON | 15.259 RON | 10.573 RON | 4.216 RON | 4.686 RON | 30.261 RON | 578 RON | 29.683 RON | −44.059 RON | 74.320 RON | 18.352 RON | 10.801 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 22.558 RON | 22.395 RON | 6.196 RON | 15.522 RON | 16.199 RON | 43.730 RON | 0 RON | 43.730 RON | −28.537 RON | 72.267 RON | 16.737 RON | 26.572 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 26.500 RON | 25.047 RON | 41.194 RON | −16.942 RON | −16.147 RON | 8.878 RON | 0 RON | 8.878 RON | −45.478 RON | 54.356 RON | 0 RON | 8.370 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 32.120 RON | 32.120 RON | 7.459 RON | 20.578 RON | 24.661 RON | 12.698 RON | 0 RON | 12.698 RON | −24.900 RON | 37.598 RON | 0 RON | 9.389 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 30.971 RON | 30.971 RON | 19.138 RON | 8.915 RON | 11.833 RON | 247 RON | 0 RON | 247 RON | −15.985 RON | 16.232 RON | 0 RON | 19 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 46.600 RON | 46.600 RON | 16.009 RON | 25.426 RON | 30.591 RON | 15.295 RON | 0 RON | 15.295 RON | 9.441 RON | 5.854 RON | 0 RON | 11.278 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Top format din 585 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,5 K RON | 15,6 K RON | 22,6 K RON | 26,5 K RON | 32,1 K RON | 31,0 K RON | 46,6 K RON |
| Venituri totale | 6,0 K RON | 15,3 K RON | 22,4 K RON | 25,0 K RON | 32,1 K RON | 31,0 K RON | 46,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 44,1 K RON | 10,6 K RON | 6,2 K RON | 41,2 K RON | 7,5 K RON | 19,1 K RON | 16,0 K RON |
| Rezultat net | −38,4 K RON | 4,2 K RON | 15,5 K RON | −16,9 K RON | 20,6 K RON | 8,9 K RON | 25,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 48,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,61 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,61 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,69 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,61 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,13 |
| Durata încasare (zile) | 88 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 73,3 K RON | 25,0 K RON | 292,9% |
| 2020 | 74,3 K RON | 30,3 K RON | 245,6% |
| 2021 | 72,3 K RON | 43,7 K RON | 165,3% |
| 2022 | 54,4 K RON | 8,9 K RON | 612,3% |
| 2023 | 37,6 K RON | 12,7 K RON | 296,1% |
| 2024 | 16,2 K RON | 247 RON | 6.571,7% |
| 2025 | 5,9 K RON | 15,3 K RON | 38,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,5 K RON | 15,6 K RON | 22,6 K RON | 26,5 K RON | 32,1 K RON | 31,0 K RON | 46,6 K RON | ▲ 50,5% |
| Rezultat net | −38,4 K RON | 4,2 K RON | 15,5 K RON | −16,9 K RON | 20,6 K RON | 8,9 K RON | 25,4 K RON | ▲ 185,2% |
| Total active | 25,0 K RON | 30,3 K RON | 43,7 K RON | 8,9 K RON | 12,7 K RON | 247 RON | 15,3 K RON | ▲ 6.092,3% |
| Capitaluri proprii | −48,3 K RON | −44,1 K RON | −28,5 K RON | −45,5 K RON | −24,9 K RON | −16,0 K RON | 9,4 K RON | ▲ 159,1% |
| Datorii totale | 73,3 K RON | 74,3 K RON | 72,3 K RON | 54,4 K RON | 37,6 K RON | 16,2 K RON | 5,9 K RON | ▼ 63,9% |
| Lichiditate curentă | 0,32 | 0,40 | 0,61 | 0,16 | 0,34 | 0,02 | 2,61 | ▲ 17.088,8% |
| Marjă netă (%) | -587,25 | 26,98 | 68,81 | -63,93 | 64,07 | 28,78 | 54,56 | ▲ 89,6% |
| Scor bonitate | 19 | 55 | 60 | 19 | 55 | 35 | 100 | ▲ 185,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (25,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.61), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 48,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.