Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HORTECO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, PICTOR GHEORGHE TĂTTĂRESCU, 6, P2, B, 3, 33, 3, CAM.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 89.805 RON | 89.805 RON | 23.865 RON | 63.306 RON | 65.940 RON | 29.270 RON | 15.882 RON | 13.388 RON | 200 RON | 29.070 RON | 0 RON | 2.025 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 74.266 RON | 74.266 RON | 11.036 RON | 61.323 RON | 63.230 RON | 18.094 RON | 14.589 RON | 3.505 RON | 200 RON | 17.894 RON | 0 RON | 1.083 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 141.659 RON | 141.659 RON | 56.065 RON | 84.390 RON | 85.594 RON | 35.280 RON | 13.295 RON | 21.985 RON | 200 RON | 35.080 RON | 0 RON | 7.300 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 439.541 RON | 447.024 RON | 366.128 RON | 68.356 RON | 80.896 RON | 303.781 RON | 13.924 RON | 289.857 RON | 68.556 RON | 235.225 RON | 0 RON | 281.645 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 144.744 RON | 147.882 RON | 125.004 RON | 22.089 RON | 22.878 RON | 303.024 RON | 18.729 RON | 284.295 RON | 90.645 RON | 213.422 RON | 0 RON | 267.987 RON | 0 RON | 1.043 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7111 Activități de arhitectură
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0125 — Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
Top format din 83 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 89,8 K RON | 74,3 K RON | 141,7 K RON | 439,5 K RON | 144,7 K RON |
| Venituri totale | 89,8 K RON | 74,3 K RON | 141,7 K RON | 447,0 K RON | 147,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 23,9 K RON | 11,0 K RON | 56,1 K RON | 366,1 K RON | 125,0 K RON |
| Rezultat net | 63,3 K RON | 61,3 K RON | 84,4 K RON | 68,4 K RON | 22,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 320,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,33 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,54 |
| Durata încasare (zile) | 676 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 29,1 K RON | 29,3 K RON | 99,3% |
| 2022 | 17,9 K RON | 18,1 K RON | 98,9% |
| 2023 | 35,1 K RON | 35,3 K RON | 99,4% |
| 2024 | 235,2 K RON | 303,8 K RON | 77,4% |
| 2025 | 213,4 K RON | 303,0 K RON | 70,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 89,8 K RON | 74,3 K RON | 141,7 K RON | 439,5 K RON | 144,7 K RON | ▼ 67,1% |
| Rezultat net | 63,3 K RON | 61,3 K RON | 84,4 K RON | 68,4 K RON | 22,1 K RON | ▼ 67,7% |
| Total active | 29,3 K RON | 18,1 K RON | 35,3 K RON | 303,8 K RON | 303,0 K RON | ▼ 0,2% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 68,6 K RON | 90,6 K RON | ▲ 32,2% |
| Datorii totale | 29,1 K RON | 17,9 K RON | 35,1 K RON | 235,2 K RON | 213,4 K RON | ▼ 9,3% |
| Lichiditate curentă | 0,46 | 0,20 | 0,63 | 1,23 | 1,33 | ▲ 8,1% |
| Marjă netă (%) | 70,49 | 82,57 | 59,57 | 15,55 | 15,26 | ▼ 1,9% |
| Scor bonitate | 48 | 41 | 66 | 75 | 67 | ▼ 10,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (22,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 320,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.