Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MIR MOB EXPERT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Limanu, Comuna Limanu, 907160, COMPLEX ZOOTEHNIC, LOT 1, CONSTRUCTIA C5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 79.665 RON | 79.665 RON | 39.053 RON | 39.815 RON | 40.612 RON | 71.408 RON | 0 RON | 71.408 RON | 39.318 RON | 32.090 RON | 9.405 RON | 11.500 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 80.319 RON | 80.319 RON | 100.078 RON | −20.562 RON | −19.759 RON | 999.832 RON | 0 RON | 999.832 RON | 18.756 RON | 89.066 RON | 10.232 RON | 900.420 RON | 892.010 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 326.033 RON | 367.989 RON | 371.993 RON | −6.750 RON | −4.004 RON | 1.182.705 RON | 496.642 RON | 686.063 RON | 12.006 RON | 320.644 RON | 17.153 RON | 518.360 RON | 850.055 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 335.134 RON | 420.174 RON | 481.717 RON | −64.894 RON | −61.543 RON | 1.029.541 RON | 542.849 RON | 486.692 RON | −52.888 RON | 326.690 RON | 49.608 RON | 347.243 RON | 768.267 RON | 12.528 RON | 4 |
| 2023 | 272.983 RON | 397.932 RON | 436.645 RON | −41.443 RON | −38.713 RON | 819.059 RON | 668.739 RON | 150.320 RON | −94.331 RON | 297.412 RON | 28.998 RON | 105.048 RON | 615.978 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 395.916 RON | 518.457 RON | 546.748 RON | −36.704 RON | −28.291 RON | 616.125 RON | 545.237 RON | 70.888 RON | −131.034 RON | 314.985 RON | 20.143 RON | 28.865 RON | 432.174 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 390.044 RON | 521.231 RON | 537.882 RON | −16.651 RON | −16.651 RON | 475.444 RON | 440.015 RON | 35.429 RON | −147.685 RON | 306.141 RON | 18.509 RON | 8.889 RON | 316.988 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Top format din 72 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−147.685 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.12) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−16.651 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 79,7 K RON | 80,3 K RON | 326,0 K RON | 335,1 K RON | 273,0 K RON | 395,9 K RON | 390,0 K RON |
| Venituri totale | 79,7 K RON | 80,3 K RON | 368,0 K RON | 420,2 K RON | 397,9 K RON | 518,5 K RON | 521,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 39,1 K RON | 100,1 K RON | 372,0 K RON | 481,7 K RON | 436,6 K RON | 546,7 K RON | 537,9 K RON |
| Rezultat net | 39,8 K RON | −20,6 K RON | −6,8 K RON | −64,9 K RON | −41,4 K RON | −36,7 K RON | −16,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 484,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,12 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,06 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 21,07 |
| Durata stocaj (zile) | 17 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 43,88 |
| Durata încasare (zile) | 8 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 32,1 K RON | 71,4 K RON | 44,9% |
| 2020 | 89,1 K RON | 999,8 K RON | 8,9% |
| 2021 | 320,6 K RON | 1,18 M RON | 27,1% |
| 2022 | 326,7 K RON | 1,03 M RON | 31,7% |
| 2023 | 297,4 K RON | 819,1 K RON | 36,3% |
| 2024 | 315,0 K RON | 616,1 K RON | 51,1% |
| 2025 | 306,1 K RON | 475,4 K RON | 64,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 79,7 K RON | 80,3 K RON | 326,0 K RON | 335,1 K RON | 273,0 K RON | 395,9 K RON | 390,0 K RON | ▼ 1,5% |
| Rezultat net | 39,8 K RON | −20,6 K RON | −6,8 K RON | −64,9 K RON | −41,4 K RON | −36,7 K RON | −16,7 K RON | ▲ 54,6% |
| Total active | 71,4 K RON | 999,8 K RON | 1,18 M RON | 1,03 M RON | 819,1 K RON | 616,1 K RON | 475,4 K RON | ▼ 22,8% |
| Capitaluri proprii | 39,3 K RON | 18,8 K RON | 12,0 K RON | −52,9 K RON | −94,3 K RON | −131,0 K RON | −147,7 K RON | ▼ 12,7% |
| Datorii totale | 32,1 K RON | 89,1 K RON | 320,6 K RON | 326,7 K RON | 297,4 K RON | 315,0 K RON | 306,1 K RON | ▼ 2,8% |
| Lichiditate curentă | 2,23 | 11,23 | 2,14 | 1,49 | 0,51 | 0,23 | 0,12 | ▼ 48,6% |
| Marjă netă (%) | 49,98 | -25,60 | -2,07 | -19,36 | -15,18 | -9,27 | -4,27 | ▲ 53,9% |
| Scor bonitate | 87 | 47 | 55 | 24 | 24 | 27 | 19 | ▼ 29,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 484,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (19/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.