SRD EVENTS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, COSTACHE MARINESCU, 32, 11286, 1, cam. 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3.836.138 RON | 3.843.813 RON | 2.606.027 RON | 1.202.297 RON | 1.237.786 RON | 6.196.283 RON | 4.549.980 RON | 1.646.303 RON | 4.671.817 RON | 1.524.466 RON | 263.528 RON | 117.037 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
| 2024 | 3.020.349 RON | 3.056.142 RON | 2.999.690 RON | 43.798 RON | 56.452 RON | 5.832.068 RON | 4.687.831 RON | 1.144.237 RON | 3.659.964 RON | 2.129.138 RON | 165.098 RON | 68.088 RON | 42.966 RON | 0 RON | 13 |
| 2025 | 2.421.179 RON | 2.505.085 RON | 2.483.939 RON | 17.701 RON | 21.146 RON | 10.948.474 RON | 5.181.204 RON | 5.767.270 RON | 3.677.767 RON | 2.065.963 RON | 151.184 RON | 5.294.848 RON | 5.204.744 RON | 0 RON | 13 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7420 Activități fotografice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 1,888 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,84 M RON | 3,02 M RON | 2,42 M RON |
| Venituri totale | 3,84 M RON | 3,06 M RON | 2,51 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,61 M RON | 3,00 M RON | 2,48 M RON |
| Rezultat net | 1,20 M RON | 43,8 K RON | 17,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,68 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,79 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,72 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,16 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 5,30 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 16,01 |
| Durata stocaj (zile) | 23 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,46 |
| Durata încasare (zile) | 798 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,52 M RON | 6,20 M RON | 24,6% |
| 2024 | 2,13 M RON | 5,83 M RON | 36,5% |
| 2025 | 2,07 M RON | 10,95 M RON | 18,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,84 M RON | 3,02 M RON | 2,42 M RON | ▼ 19,8% |
| Rezultat net | 1,20 M RON | 43,8 K RON | 17,7 K RON | ▼ 59,6% |
| Total active | 6,20 M RON | 5,83 M RON | 10,95 M RON | ▲ 87,7% |
| Capitaluri proprii | 4,67 M RON | 3,66 M RON | 3,68 M RON | ▲ 0,5% |
| Datorii totale | 1,52 M RON | 2,13 M RON | 2,07 M RON | ▼ 3,0% |
| Lichiditate curentă | 1,08 | 0,54 | 2,79 | ▲ 419,5% |
| Marjă netă (%) | 31,34 | 1,45 | 0,73 | ▼ 49,7% |
| Scor bonitate | 77 | 53 | 72 | ▲ 35,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (17,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.