Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SIERRA SERVICE CONTINENTAL S.R.L.

CUI: 39812887 J2018003866121 SRL Cluj, Municipiul Câmpia Turzii
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39812887
Cod înmatriculare J2018003866121
EUID ROONRC.J2018003866121
Data înmatriculării 2018-08-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Câmpia Turzii, NICOLAE TITULESCU, 84, 405100

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Câmpia Turzii
Stradă: NICOLAE TITULESCU
Număr: 84
Cod poștal: 405100

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 2.394 RON 2.394 RON 4.160 RON −1.838 RON −1.766 RON 2.594 RON 0 RON 2.594 RON −1.638 RON 4.232 RON 0 RON 2.394 RON 0 RON 0 RON 1
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2.594 RON 0 RON 2.594 RON −1.638 RON 4.232 RON 0 RON 2.394 RON 0 RON 0 RON 0
2021 14.050 RON 14.050 RON 9.602 RON 4.034 RON 4.448 RON 10.683 RON 0 RON 10.683 RON 2.396 RON 8.287 RON 0 RON 9.300 RON 0 RON 0 RON 3
2022 92.746 RON 92.748 RON 87.920 RON 3.571 RON 4.828 RON 12.629 RON 0 RON 12.629 RON 5.966 RON 6.663 RON 0 RON 1.923 RON 0 RON 0 RON 1
2023 160.494 RON 160.497 RON 120.500 RON 38.730 RON 39.997 RON 48.258 RON 4.896 RON 43.362 RON 44.696 RON 3.562 RON 1.624 RON 1.923 RON 0 RON 0 RON 2
2024 73.628 RON 73.629 RON 88.086 RON −15.083 RON −14.457 RON 39.650 RON 3.646 RON 36.004 RON 29.613 RON 10.037 RON 1.708 RON 1.923 RON 0 RON 0 RON 1
2025 50.980 RON 50.980 RON 67.295 RON −16.799 RON −16.315 RON 62.770 RON 47.535 RON 15.235 RON 12.814 RON 49.956 RON 1.585 RON 6.949 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

COCAN ROXANA MARIA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (20)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 609 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.31) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−16.799 RON)
Cifra de Afaceri 2025
51,0 K RON
Rezultat Net 2025
−16,8 K RON
Total Active 2025
62,8 K RON
Scor Bonitate
25/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 25/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 2,4 K RON 0 RON 14,1 K RON 92,7 K RON 160,5 K RON 73,6 K RON 51,0 K RON
Venituri totale 2,4 K RON 0 RON 14,1 K RON 92,7 K RON 160,5 K RON 73,6 K RON 51,0 K RON
Cheltuieli totale 4,2 K RON 0 RON 9,6 K RON 87,9 K RON 120,5 K RON 88,1 K RON 67,3 K RON
Rezultat net −1,8 K RON 0 RON 4,0 K RON 3,6 K RON 38,7 K RON −15,1 K RON −16,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 119,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,31 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,27 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,26 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate47,5 K RON (75.7%)
Active circulante15,2 K RON (24.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,6 K RON
Creanțe6,9 K RON
Numerar6,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 32,16
Durata stocaj (zile) 11
Rotație creanțe (ori/an) 7,34
Durata încasare (zile) 50

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-32,0%
Marjă netă
-33,0%
ROA
-26,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 4,2 K RON 2,6 K RON 163,2%
2020 4,2 K RON 2,6 K RON 163,2%
2021 8,3 K RON 10,7 K RON 77,6%
2022 6,7 K RON 12,6 K RON 52,8%
2023 3,6 K RON 48,3 K RON 7,4%
2024 10,0 K RON 39,7 K RON 25,3%
2025 50,0 K RON 62,8 K RON 79,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

25
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,4 K RON 0 RON 14,1 K RON 92,7 K RON 160,5 K RON 73,6 K RON 51,0 K RON ▼ 30,8%
Rezultat net −1,8 K RON 0 RON 4,0 K RON 3,6 K RON 38,7 K RON −15,1 K RON −16,8 K RON ▼ 11,4%
Total active 2,6 K RON 2,6 K RON 10,7 K RON 12,6 K RON 48,3 K RON 39,7 K RON 62,8 K RON ▲ 58,3%
Capitaluri proprii −1,6 K RON −1,6 K RON 2,4 K RON 6,0 K RON 44,7 K RON 29,6 K RON 12,8 K RON ▼ 56,7%
Datorii totale 4,2 K RON 4,2 K RON 8,3 K RON 6,7 K RON 3,6 K RON 10,0 K RON 50,0 K RON ▲ 397,7%
Lichiditate curentă 0,61 0,61 1,29 1,90 12,17 3,59 0,31 ▼ 91,5%
Marjă netă (%) -76,78 – 28,71 3,85 24,13 -20,49 -32,95 ▼ 60,8%
Scor bonitate 24 35 75 75 100 57 25 ▼ 56,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 119,1 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.