Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

POSA DESIGN S.R.L.

CUI: 39892070 J2018004547230 SRL Ilfov, Oraş Voluntari
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39892070
Cod înmatriculare J2018004547230
EUID ROONRC.J2018004547230
Data înmatriculării 2018-09-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Voluntari, VASILE ALECSANDRI, 1C, 77190, Vila.2

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Voluntari
Stradă: VASILE ALECSANDRI
Număr: 1C
Cod poștal: 77190
Completare adresă: Vila.2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 180.827 RON 170.911 RON 170.373 RON −4.589 RON 538 RON 25.150 RON 0 RON 25.150 RON −4.389 RON 29.539 RON 7.592 RON 5.680 RON 0 RON 0 RON 1
2021 474.469 RON 458.964 RON 421.182 RON 24.014 RON 37.782 RON 39.292 RON 0 RON 39.292 RON 19.625 RON 19.667 RON 22.147 RON 12.647 RON 0 RON 0 RON 0
2022 557.387 RON 555.337 RON 602.516 RON −63.842 RON −47.179 RON 23.480 RON 0 RON 23.480 RON −44.217 RON 67.697 RON 665 RON 11.969 RON 0 RON 0 RON 0
2023 849.290 RON 849.349 RON 776.583 RON 65.247 RON 72.766 RON 111.628 RON 6.049 RON 105.579 RON 21.030 RON 90.598 RON 34.759 RON 46.330 RON 0 RON 0 RON 0
2024 1.090.560 RON 1.090.676 RON 985.532 RON 87.773 RON 105.144 RON 194.598 RON 54.127 RON 140.471 RON 108.803 RON 90.943 RON 9.704 RON 92.806 RON 0 RON 5.148 RON 0
2025 948.975 RON 949.056 RON 941.710 RON 2.297 RON 7.346 RON 480.843 RON 39.260 RON 441.583 RON 111.100 RON 373.511 RON 276.579 RON 151.614 RON 0 RON 3.768 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POPA SABINA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 220 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
949,0 K RON
Rezultat Net 2025
2,3 K RON
Total Active 2025
480,8 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 180,8 K RON 474,5 K RON 557,4 K RON 849,3 K RON 1,09 M RON 949,0 K RON
Venituri totale 170,9 K RON 459,0 K RON 555,3 K RON 849,3 K RON 1,09 M RON 949,1 K RON
Cheltuieli totale 170,4 K RON 421,2 K RON 602,5 K RON 776,6 K RON 985,5 K RON 941,7 K RON
Rezultat net −4,6 K RON 24,0 K RON −63,8 K RON 65,2 K RON 87,8 K RON 2,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,28 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,18 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,44 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,29 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate39,3 K RON (8.2%)
Active circulante441,6 K RON (91.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri276,6 K RON
Creanțe151,6 K RON
Numerar13,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,43
Durata stocaj (zile) 106
Rotație creanțe (ori/an) 6,26
Durata încasare (zile) 58

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,8%
Marjă netă
0,2%
ROA
0,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 29,5 K RON 25,2 K RON 117,5%
2021 19,7 K RON 39,3 K RON 50,1%
2022 67,7 K RON 23,5 K RON 288,3%
2023 90,6 K RON 111,6 K RON 81,2%
2024 90,9 K RON 194,6 K RON 46,7%
2025 373,5 K RON 480,8 K RON 77,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 180,8 K RON 474,5 K RON 557,4 K RON 849,3 K RON 1,09 M RON 949,0 K RON ▼ 13,0%
Rezultat net −4,6 K RON 24,0 K RON −63,8 K RON 65,2 K RON 87,8 K RON 2,3 K RON ▼ 97,4%
Total active 25,2 K RON 39,3 K RON 23,5 K RON 111,6 K RON 194,6 K RON 480,8 K RON ▲ 147,1%
Capitaluri proprii −4,4 K RON 19,6 K RON −44,2 K RON 21,0 K RON 108,8 K RON 111,1 K RON ▲ 2,1%
Datorii totale 29,5 K RON 19,7 K RON 67,7 K RON 90,6 K RON 90,9 K RON 373,5 K RON ▲ 310,7%
Lichiditate curentă 0,85 2,00 0,35 1,17 1,54 1,18 ▼ 23,5%
Marjă netă (%) -2,54 5,06 -11,45 7,68 8,05 0,24 ▼ 97,0%
Scor bonitate 24 85 19 75 90 50 ▼ 44,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,3 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,28 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.