BUBURUZA CREATIV STAR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Voluntari, A. S. PUŞKIN, 27A, 77190, camera nr. 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 201.360 RON | 251.464 RON | 129.576 RON | 102.776 RON | 121.888 RON | 91.435 RON | 0 RON | 91.435 RON | 67.214 RON | 24.221 RON | 52.394 RON | 18.478 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 470.841 RON | 552.207 RON | 337.351 RON | 205.704 RON | 214.856 RON | 208.992 RON | 0 RON | 208.992 RON | 205.944 RON | 3.048 RON | 116.528 RON | 1.093 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 300.968 RON | 333.052 RON | 287.062 RON | 42.279 RON | 45.990 RON | 213.410 RON | 19.902 RON | 193.508 RON | 42.519 RON | 170.891 RON | 172.153 RON | 9.778 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
- 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
- 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 8292 Activități de ambalare
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4642 — Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Top format din 621 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Grad ridicat de îndatorare: 80.1% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 201,4 K RON | 470,8 K RON | 301,0 K RON |
| Venituri totale | 251,5 K RON | 552,2 K RON | 333,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 129,6 K RON | 337,4 K RON | 287,1 K RON |
| Rezultat net | 102,8 K RON | 205,7 K RON | 42,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 424,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,13 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,13 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,75 |
| Durata stocaj (zile) | 209 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 30,78 |
| Durata încasare (zile) | 12 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 24,2 K RON | 91,4 K RON | 26,5% |
| 2024 | 3,0 K RON | 209,0 K RON | 1,5% |
| 2025 | 170,9 K RON | 213,4 K RON | 80,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 201,4 K RON | 470,8 K RON | 301,0 K RON | ▼ 36,1% |
| Rezultat net | 102,8 K RON | 205,7 K RON | 42,3 K RON | ▼ 79,4% |
| Total active | 91,4 K RON | 209,0 K RON | 213,4 K RON | ▲ 2,1% |
| Capitaluri proprii | 67,2 K RON | 205,9 K RON | 42,5 K RON | ▼ 79,4% |
| Datorii totale | 24,2 K RON | 3,0 K RON | 170,9 K RON | ▲ 5.506,7% |
| Lichiditate curentă | 3,78 | 68,57 | 1,13 | ▼ 98,3% |
| Marjă netă (%) | 51,04 | 43,69 | 14,05 | ▼ 67,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 60 | ▼ 40,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (42,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 424,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Grad de îndatorare de 80.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.