STNS DEVELOPMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Cernei, 7, C7, 3, 103
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.428.093 RON | 1.452.267 RON | 876.981 RON | 561.271 RON | 575.286 RON | 1.040.760 RON | 789.838 RON | 250.922 RON | 561.511 RON | 428.899 RON | 9.422 RON | 172.705 RON | 50.350 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.116.021 RON | 1.166.475 RON | 681.399 RON | 452.213 RON | 485.076 RON | 932.055 RON | 699.275 RON | 232.780 RON | 452.453 RON | 479.602 RON | 22.680 RON | 214.225 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 891.797 RON | 1.043.871 RON | 972.337 RON | 44.070 RON | 71.534 RON | 1.016.332 RON | 722.391 RON | 293.941 RON | 444.312 RON | 572.020 RON | 31.339 RON | 219.726 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 1,563 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.51) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,43 M RON | 1,12 M RON | 891,8 K RON |
| Venituri totale | 1,45 M RON | 1,17 M RON | 1,04 M RON |
| Cheltuieli totale | 877,0 K RON | 681,4 K RON | 972,3 K RON |
| Rezultat net | 561,3 K RON | 452,2 K RON | 44,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 609,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,51 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,46 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,78 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 28,46 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,06 |
| Durata încasare (zile) | 90 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 428,9 K RON | 1,04 M RON | 41,2% |
| 2024 | 479,6 K RON | 932,1 K RON | 51,5% |
| 2025 | 572,0 K RON | 1,02 M RON | 56,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,43 M RON | 1,12 M RON | 891,8 K RON | ▼ 20,1% |
| Rezultat net | 561,3 K RON | 452,2 K RON | 44,1 K RON | ▼ 90,3% |
| Total active | 1,04 M RON | 932,1 K RON | 1,02 M RON | ▲ 9,0% |
| Capitaluri proprii | 561,5 K RON | 452,5 K RON | 444,3 K RON | ▼ 1,8% |
| Datorii totale | 428,9 K RON | 479,6 K RON | 572,0 K RON | ▲ 19,3% |
| Lichiditate curentă | 0,59 | 0,49 | 0,51 | ▲ 5,9% |
| Marjă netă (%) | 39,30 | 40,52 | 4,94 | ▼ 87,8% |
| Scor bonitate | 70 | 53 | 55 | ▲ 3,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (44,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.