Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

OPERATIV PORTUGAL S.R.L.

CUI: 39417861 J2018007530404 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39417861
Cod înmatriculare J2018007530404
EUID ROONRC.J2018007530404
Data înmatriculării 2018-05-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, BÂLCIULUI, 7, 21501, 2, CAMERA 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: BÂLCIULUI
Număr: 7
Cod poștal: 21501
Completare adresă: CAMERA 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.002.565 RON 1.002.565 RON 515.307 RON 482.229 RON 487.258 RON 786.940 RON 0 RON 786.940 RON 735.435 RON 51.505 RON 0 RON 509.738 RON 0 RON 0 RON 13
2020 435.003 RON 435.003 RON 398.203 RON 32.550 RON 36.800 RON 802.878 RON 0 RON 802.878 RON 767.985 RON 34.893 RON 0 RON 6.395 RON 0 RON 0 RON 11
2021 357.946 RON 357.946 RON 327.033 RON 27.406 RON 30.913 RON 795.391 RON 0 RON 795.391 RON 795.391 RON 0 RON 0 RON 7.700 RON 0 RON 0 RON 9
2022 249.860 RON 249.860 RON 194.284 RON 53.127 RON 55.576 RON 850.967 RON 0 RON 850.967 RON 848.518 RON 2.449 RON 0 RON 8.072 RON 0 RON 0 RON 5
2023 254.602 RON 254.908 RON 250.881 RON 1.481 RON 4.027 RON 196.038 RON 0 RON 196.038 RON 183.438 RON 12.600 RON 0 RON 13.188 RON 0 RON 0 RON 5
2024 2.304.750 RON 2.305.734 RON 450.635 RON 1.787.339 RON 1.855.099 RON 646.140 RON 0 RON 646.140 RON 594.645 RON 51.495 RON 0 RON 252.056 RON 0 RON 0 RON 7
2025 1.237.104 RON 1.256.739 RON 377.092 RON 842.881 RON 879.647 RON 93.300 RON 0 RON 93.300 RON 3.362 RON 89.938 RON 0 RON 64.940 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

GONŢA ION
administrator
Moldova
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,669 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Grad ridicat de îndatorare: 96.4% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
1,24 M RON
Rezultat Net 2025
842,9 K RON
Total Active 2025
93,3 K RON
Scor Bonitate
53/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 53/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,00 M RON 435,0 K RON 357,9 K RON 249,9 K RON 254,6 K RON 2,30 M RON 1,24 M RON
Venituri totale 1,00 M RON 435,0 K RON 357,9 K RON 249,9 K RON 254,9 K RON 2,31 M RON 1,26 M RON
Cheltuieli totale 515,3 K RON 398,2 K RON 327,0 K RON 194,3 K RON 250,9 K RON 450,6 K RON 377,1 K RON
Rezultat net 482,2 K RON 32,6 K RON 27,4 K RON 53,1 K RON 1,5 K RON 1,79 M RON 842,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,45 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,04 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,04 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,32 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,04 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante93,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe64,9 K RON
Numerar28,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 19,05
Durata încasare (zile) 19

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
71,1%
Marjă netă
68,1%
ROA
903,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 51,5 K RON 786,9 K RON 6,5%
2020 34,9 K RON 802,9 K RON 4,4%
2021 0 RON 795,4 K RON 0,0%
2022 2,4 K RON 851,0 K RON 0,3%
2023 12,6 K RON 196,0 K RON 6,4%
2024 51,5 K RON 646,1 K RON 8,0%
2025 89,9 K RON 93,3 K RON 96,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

53
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,00 M RON 435,0 K RON 357,9 K RON 249,9 K RON 254,6 K RON 2,30 M RON 1,24 M RON ▼ 46,3%
Rezultat net 482,2 K RON 32,6 K RON 27,4 K RON 53,1 K RON 1,5 K RON 1,79 M RON 842,9 K RON ▼ 52,8%
Total active 786,9 K RON 802,9 K RON 795,4 K RON 851,0 K RON 196,0 K RON 646,1 K RON 93,3 K RON ▼ 85,6%
Capitaluri proprii 735,4 K RON 768,0 K RON 795,4 K RON 848,5 K RON 183,4 K RON 594,6 K RON 3,4 K RON ▼ 99,4%
Datorii totale 51,5 K RON 34,9 K RON 0 RON 2,4 K RON 12,6 K RON 51,5 K RON 89,9 K RON ▲ 74,7%
Lichiditate curentă 15,28 23,01 – 347,48 15,56 12,55 1,04 ▼ 91,7%
Marjă netă (%) 48,10 7,48 7,66 21,26 0,58 77,55 68,13 ▼ 12,1%
Scor bonitate 87 82 55 87 70 95 53 ▼ 44,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (842,9 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,45 M RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Grad de îndatorare de 96.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate