Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SPORTPUNKT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, GRIVIŢEI, 186, N, A, parter, 4, 10752, 1, camera nr.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 50.843 RON | 50.843 RON | 17.022 RON | 32.221 RON | 33.821 RON | 33.946 RON | 0 RON | 33.946 RON | 32.421 RON | 1.525 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 37.955 RON | 37.955 RON | 37.936 RON | −361 RON | 19 RON | 45.067 RON | 2.550 RON | 42.517 RON | 32.060 RON | 13.007 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 134.622 RON | 144.301 RON | 111.964 RON | 30.991 RON | 32.337 RON | 75.162 RON | 8.491 RON | 66.671 RON | 63.051 RON | 12.111 RON | 0 RON | 56.655 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 96.744 RON | 96.744 RON | 87.946 RON | 7.333 RON | 8.798 RON | 75.682 RON | 5.973 RON | 69.709 RON | 70.383 RON | 5.299 RON | 0 RON | 60.289 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 281.669 RON | 281.669 RON | 234.004 RON | 44.868 RON | 47.665 RON | 258.665 RON | 51.999 RON | 206.666 RON | 116.073 RON | 142.592 RON | 0 RON | 138.877 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 401.627 RON | 402.499 RON | 336.557 RON | 53.867 RON | 65.942 RON | 186.820 RON | 91.478 RON | 95.342 RON | 70.227 RON | 118.079 RON | 0 RON | 87.016 RON | 0 RON | 1.486 RON | 3 |
| 2025 | 228.970 RON | 228.970 RON | 174.902 RON | 47.199 RON | 54.068 RON | 158.421 RON | 70.053 RON | 88.368 RON | 71.447 RON | 87.307 RON | 118 RON | 72.929 RON | 0 RON | 333 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8690 Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7490 — Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Top format din 1,004 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,8 K RON | 38,0 K RON | 134,6 K RON | 96,7 K RON | 281,7 K RON | 401,6 K RON | 229,0 K RON |
| Venituri totale | 50,8 K RON | 38,0 K RON | 144,3 K RON | 96,7 K RON | 281,7 K RON | 402,5 K RON | 229,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 17,0 K RON | 37,9 K RON | 112,0 K RON | 87,9 K RON | 234,0 K RON | 336,6 K RON | 174,9 K RON |
| Rezultat net | 32,2 K RON | −361 RON | 31,0 K RON | 7,3 K RON | 44,9 K RON | 53,9 K RON | 47,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 377,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,01 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,01 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,18 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,81 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.940,42 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,14 |
| Durata încasare (zile) | 116 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,5 K RON | 33,9 K RON | 4,5% |
| 2020 | 13,0 K RON | 45,1 K RON | 28,9% |
| 2021 | 12,1 K RON | 75,2 K RON | 16,1% |
| 2022 | 5,3 K RON | 75,7 K RON | 7,0% |
| 2023 | 142,6 K RON | 258,7 K RON | 55,1% |
| 2024 | 118,1 K RON | 186,8 K RON | 63,2% |
| 2025 | 87,3 K RON | 158,4 K RON | 55,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,8 K RON | 38,0 K RON | 134,6 K RON | 96,7 K RON | 281,7 K RON | 401,6 K RON | 229,0 K RON | ▼ 43,0% |
| Rezultat net | 32,2 K RON | −361 RON | 31,0 K RON | 7,3 K RON | 44,9 K RON | 53,9 K RON | 47,2 K RON | ▼ 12,4% |
| Total active | 33,9 K RON | 45,1 K RON | 75,2 K RON | 75,7 K RON | 258,7 K RON | 186,8 K RON | 158,4 K RON | ▼ 15,2% |
| Capitaluri proprii | 32,4 K RON | 32,1 K RON | 63,1 K RON | 70,4 K RON | 116,1 K RON | 70,2 K RON | 71,4 K RON | ▲ 1,7% |
| Datorii totale | 1,5 K RON | 13,0 K RON | 12,1 K RON | 5,3 K RON | 142,6 K RON | 118,1 K RON | 87,3 K RON | ▼ 26,1% |
| Lichiditate curentă | 22,26 | 3,27 | 5,51 | 13,16 | 1,45 | 0,81 | 1,01 | ▲ 25,4% |
| Marjă netă (%) | 63,37 | -0,95 | 23,02 | 7,58 | 15,93 | 13,41 | 20,61 | ▲ 53,7% |
| Scor bonitate | 87 | 57 | 100 | 82 | 80 | 73 | 72 | ▼ 1,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (47,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 377,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.