Publicitate

MERAKI DEVELOPMENT S.R.L.

CUI: 39692055 J2018010977403 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39692055
Cod înmatriculare J2018010977403
EUID ROONRC.J2018010977403
Data înmatriculării 2018-07-31
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Johann Strauss, 2A, 4, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: Johann Strauss
Număr: 2A
Etaj: 4

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 3.346 RON −3.346 RON −3.346 RON 53.479 RON 0 RON 53.479 RON 51.654 RON 2.000 RON 0 RON 0 RON 0 RON 175 RON 0
2020 0 RON 48.679 RON 17.986 RON 29.233 RON 30.693 RON 85.210 RON 11.900 RON 73.310 RON 80.887 RON 4.531 RON 0 RON 0 RON 0 RON 208 RON 0
2021 0 RON 0 RON 3.101 RON −3.101 RON −3.101 RON 79.606 RON 61.387 RON 18.219 RON 77.786 RON 2.000 RON 0 RON 0 RON 0 RON 180 RON 0
2022 143.000 RON 4.796.971 RON 58.380 RON 4.691.580 RON 4.738.591 RON 5.048.452 RON 0 RON 5.048.452 RON 4.691.820 RON 356.632 RON 0 RON 2.832.925 RON 0 RON 0 RON 0
2023 151.094 RON 2.408.133 RON 969.272 RON 1.417.669 RON 1.438.861 RON 3.537.812 RON 3.010.799 RON 527.013 RON 2.693.620 RON 844.192 RON 0 RON 454.799 RON 0 RON 0 RON 2
2024 0 RON 2.960.263 RON 1.975.733 RON 829.047 RON 984.530 RON 2.735.828 RON 1.564.038 RON 1.171.790 RON 1.979.189 RON 756.639 RON 0 RON 1.163.433 RON 0 RON 0 RON 2
2025 997.556 RON 997.839 RON 1.033.811 RON −35.972 RON −35.972 RON 2.276.310 RON 2.179.164 RON 97.146 RON 1.614.329 RON 661.981 RON 36.290 RON 41.644 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

BUCUR MARIUS-CĂTĂLIN
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (21)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,302 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.15) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−35.972 RON)
Cifra de Afaceri 2025
997,6 K RON
Rezultat Net 2025
−36,0 K RON
Total Active 2025
2,28 M RON
Scor Bonitate
35/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 35/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 143,0 K RON 151,1 K RON 0 RON 997,6 K RON
Venituri totale 0 RON 48,7 K RON 0 RON 4,80 M RON 2,41 M RON 2,96 M RON 997,8 K RON
Cheltuieli totale 3,3 K RON 18,0 K RON 3,1 K RON 58,4 K RON 969,3 K RON 1,98 M RON 1,03 M RON
Rezultat net −3,3 K RON 29,2 K RON −3,1 K RON 4,69 M RON 1,42 M RON 829,0 K RON −36,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 633,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,15 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,09 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 3,44 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,18 M RON (95.7%)
Active circulante97,1 K RON (4.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri36,3 K RON
Creanțe41,6 K RON
Numerar19,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 27,49
Durata stocaj (zile) 13
Rotație creanțe (ori/an) 23,95
Durata încasare (zile) 15

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-3,6%
Marjă netă
-3,6%
ROA
-1,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,0 K RON 53,5 K RON 3,7%
2020 4,5 K RON 85,2 K RON 5,3%
2021 2,0 K RON 79,6 K RON 2,5%
2022 356,6 K RON 5,05 M RON 7,1%
2023 844,2 K RON 3,54 M RON 23,9%
2024 756,6 K RON 2,74 M RON 27,7%
2025 662,0 K RON 2,28 M RON 29,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

35
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 143,0 K RON 151,1 K RON 0 RON 997,6 K RON
Rezultat net −3,3 K RON 29,2 K RON −3,1 K RON 4,69 M RON 1,42 M RON 829,0 K RON −36,0 K RON ▼ 104,3%
Total active 53,5 K RON 85,2 K RON 79,6 K RON 5,05 M RON 3,54 M RON 2,74 M RON 2,28 M RON ▼ 16,8%
Capitaluri proprii 51,7 K RON 80,9 K RON 77,8 K RON 4,69 M RON 2,69 M RON 1,98 M RON 1,61 M RON ▼ 18,4%
Datorii totale 2,0 K RON 4,5 K RON 2,0 K RON 356,6 K RON 844,2 K RON 756,6 K RON 662,0 K RON ▼ 12,5%
Lichiditate curentă 26,74 16,18 9,11 14,16 0,62 1,55 0,15 ▼ 90,5%
Marjă netă (%) 3.280,83 938,27 -3,61
Scor bonitate 67 67 60 95 70 62 35 ▼ 43,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate