Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INTERNATIONAL TOURIST MANAGEMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, FERENTARI, 14, 124, 2, 1, 50, 51861, 5, CAMERA NR.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 24.873 RON | 24.916 RON | 120.139 RON | −95.467 RON | −95.223 RON | 1.184.385 RON | 0 RON | 1.184.385 RON | 932.930 RON | 251.455 RON | 0 RON | 229.638 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 248.781 RON | 248.807 RON | 304.780 RON | −58.337 RON | −55.973 RON | 1.092.672 RON | 0 RON | 1.092.672 RON | 802.772 RON | 289.900 RON | 402.759 RON | 229.813 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 708.567 RON | 709.127 RON | 286.423 RON | 405.865 RON | 422.704 RON | 1.520.630 RON | 0 RON | 1.520.630 RON | 1.208.637 RON | 311.993 RON | 499.068 RON | 255.054 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 5,245 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,9 K RON | 248,8 K RON | 708,6 K RON |
| Venituri totale | 24,9 K RON | 248,8 K RON | 709,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 120,1 K RON | 304,8 K RON | 286,4 K RON |
| Rezultat net | −95,5 K RON | −58,3 K RON | 405,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,01 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,87 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,27 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,46 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,87 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,42 |
| Durata stocaj (zile) | 257 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,78 |
| Durata încasare (zile) | 131 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 251,5 K RON | 1,18 M RON | 21,2% |
| 2024 | 289,9 K RON | 1,09 M RON | 26,5% |
| 2025 | 312,0 K RON | 1,52 M RON | 20,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,9 K RON | 248,8 K RON | 708,6 K RON | ▲ 184,8% |
| Rezultat net | −95,5 K RON | −58,3 K RON | 405,9 K RON | ▲ 795,7% |
| Total active | 1,18 M RON | 1,09 M RON | 1,52 M RON | ▲ 39,2% |
| Capitaluri proprii | 932,9 K RON | 802,8 K RON | 1,21 M RON | ▲ 50,6% |
| Datorii totale | 251,5 K RON | 289,9 K RON | 312,0 K RON | ▲ 7,6% |
| Lichiditate curentă | 4,71 | 3,77 | 4,87 | ▲ 29,3% |
| Marjă netă (%) | -383,82 | -23,45 | 57,28 | ▲ 344,3% |
| Scor bonitate | 64 | 72 | 100 | ▲ 38,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (405,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.87), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,01 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.